tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 27 kwietnia 2016

"Serce ze szkła" - Kathrin Lange - recenzja

Okładka książki Serce ze szkłaBob Wagner wraz ze swoją córką Julie udaje się na  wyspę Martha’s Vineyard do posiadłości Sorrow, która należy do jego wydawcy Jason’a Bell’a. Dziewczyna początkowo nie chce zgodzić się na wyjazd. Perspektywa spędzenia tygodnia poza domem, z dala od przyjaciół, nie ułatwia jej podjęcia decyzji. W końcu, przekonana przez ojca, zgadza się mu towarzyszyć. 

Podczas gdy Bob i jego wydawca będą zajmować się pracą nad nową książką, zadaniem Julie jest opieka nad David’ em, synem Jason’ a, który ma skłonności samobójcze. Wpływ na stan chłopaka miała, owiana tajemnicą, śmierć jego narzeczonej przed sześcioma tygodniami. Kiedy tylko Julie przekracza próg Sorrow, od razu zaczyna czuć niepokój. Wie, że w posiadłości dzieje się coś złego. W przekonaniu tym utwierdzają ją także relacje pomiędzy domownikami. Mimo wszystko dziewczyna stara się poprawić nastrój David’a oraz jego relacje z rówieśnikami. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Chłopak jest bardzo zamknięty w sobie, niewiele mówi. Nie chce wspominać tragedii, która miała miejsce na klifie. Wyspa nie jest duża. Wszystkie miejsca przypominają David’owi o ukochanej.  Jego dziwne zachowanie niekiedy przerażają Julie. Z biegiem wydarzeń główna bohaterka zaczyna zakochiwać się w przystojnym synu właściciela Sorrow. Jednak według klątwy, na wyspie żadna para nie zazna spokoju i szczęścia w miłości. Julie początkowo nie wierzy w opowieści o duchach, jednak szybko przekonuje się, że wszystko jest możliwe.                                                                                                       
„Serce ze szkła”, pierwszy tom trylogii autorstwa Kathrin Lange, to przejmująca, trzymająca w napięciu i pełna tajemnic opowieść o miłości, odwadze, poświęceniu, śmierci i siłach nadprzyrodzonych. Znajdziemy tutaj, oprócz uczucia, sensację z elementami grozy, nie raz poczujemy dreszczyk emocji. Od tej książki po prostu nie można się oderwać. To bardzo dobra pozycja dla nastoletnich czytelniczek ze specyficznym klimatem przewijającym się przez karty powieści. 


Limonka, 17 lat 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz