tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 13 czerwca 2016

"Archie Greene i sekret czarodzieja" - D.D. Everest - recenzja

Okładka książki Archie Greene i sekret czarodziejaArchie Greene i sekret czarodzieja to napisana lekkim językiem książka skierowana głównie do dzieci. Nie brakuje w niej magii, fantastycznych stworzeń, przygody oraz tajemnicy - czyli wszystkiego tego czego oczekuje najmłodszy czytelnik od tego typu powieści. Jest ona oparta na wielu stereotypach, ale ma w sobie również coś niezwykłego, sprawiającego że nie sposób się od niej oderwać.

D.D. Everest w swojej książce ukazuje nam świat młodego Archiego Greene'a, którego życie wywraca się do góry nogami po otrzymaniu tajemniczej paczki. Znajduje się w niej książka napisana w nieznanym chłopcu języku, która przez czterysta lat była przechowywana, aby w końcu wpaść w jego ręce. Od tej pory nic już nie jest takie samo jak przedtem. 

Odkrywa on rodzinną tajemnicę, a w jego nudne życie niespodziewanie wkrada się szczypta magii. Młodemu bohaterowi zostaje powierzona bardzo ważna misja. Na jego głowę spadają coraz to nowe obowiązki i musi on udźwignąć ogromne brzemię, jakim jest obrona świata przed siłami zła.

Jest to książka skierowana głównie dla dzieci, ale nie zmienia to faktu, że przyjemnie mi się ją czytało. Wędrując po kartach tej powieści mogłam znów poczuć się jak mała dziewczynka, która razem z bohaterami odkrywa nowy fantastyczny świat i walczy ze złem. Była to miła odskocznia od codzienności i przyjemnie spędzony czas z książką w ręku.

Polecam głównie młodszym, ale również i starszym, którzy chcą poczuć poczuć odrobinę magii. 


Olivka :)  , 14 lat 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Rebis. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz