tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 10 czerwca 2016

"Koszmarny Karolek. Władcy mroku" - Francesca Simon - recenzja

Okładka książki Koszmarny Karolek. Władcy mrokuJako dziecko uwielbiałam książki o Koszmarnym Karolku. Francesca Simon stworzyła bohatera wręcz okropnego - złośliwego, bezczelnego, leniwego i niegrzecznego. Po prostu koszmarnego. Jednak mimo to, budzi on pewnego rodzaju sympatię. Bez względu na to, jak okropne są wszystkie jego pomysły, gdzieś tam w środku cicho mu kibicujemy. 

,,Władcy mroku" to zupełnie nowa seria opowiadań o Koszmarnym Karolku. Są one dalej utrzymane w tym charakterystycznym stylu - bardzo lekkim, zabawnym. Wszystko jest opisywane z perspektywy dziecka. Okropnego dziecka. Ale przez to wszystkie groźby i problemy Karolka wydają się naprawdę komiczne. 

Książka nie jest może zaskakująca, ale bardzo przyjemna. Dowiemy się, czego boi się Karolek, jak pozbyć się każdej, nawet najgorszej niani i jak wygrać konkurs na najlepsze zwierzątko. Oprócz tego, w tej książce umieszczone zostały różne ciekawostki o królach i królowych na przestrzeni wieków. Na szczęście, informacje te są interesujące, lecz nie nazbyt przytłaczające, dzięki czemu nie nabierają ani odrobiny uroku całej książce. 

Oczywiście, jest ona skierowana raczej do ludzi młodszych, bo osobom trochę starszym może się wydawać po prostu nudna. Jednak, jak na książkę dla dzieci, jest naprawdę świetna i mogę z czystym sercem ją polecić. 


Sheri, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz