tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 9 czerwca 2016

“Spełnienia marzeń!”- Katarzyna Michalak - recenzja

Okładka książki Spełnienia marzeń!“Spełnienia marzeń!” to opowieść o dwojgu młodych ludzi, których marzenia konfrontują się z brutalnym, wyrachowanym pełnym intryg światem dorosłych . Mimo bolesnej przeszłości, z nadzieją spoglądają w przyszłość. Kamil to chłopak, który w wyniku okrutnego napadu stracił wzrok. I tak miał szczęście - jego przyjaciel zginął. Natomiast Klaudia jest dziewczyną, która w dzień swoich osiemnastych urodzin uciekła z domu od ojca tyrana i ma nadzieję na lepsze życie. 

Jednak czy można uciec przed tak  tragiczną przeszłością?
I czy tej dwójce uda się zbudować stabilny związek, mimo bagażu doświadczeń?

Na początku książka wydaje się banalnym opowiadaniem z cukierkowym happy endem. Jednak Katarzyna Michalak stanęła na wysokości zadania i pod koniec powieści sytuacja głównych bohaterów komplikuje się i w wyniku burzliwych losów postaci do końca nie wiadomo, jak ta historia się zakończy.

“Spełnienia marzeń!” została napisana młodzieżowym językiem, co sprawia, że lekko się ją czyta, mimo że porusza trudne tematy, o których ludzie woleliby milczeć, bo są niewygodne. Dynamiczna akcja sprawiła, że nie mogłam się oderwać od czytania.

Uważam, że warto przeczytać tę książkę, nieważne czy się ma trzynaście czy trzydzieści lat. Jest to pozycja, która wiele daje do myślenia i każe się zastanowić, jak my reagujemy na otaczające nas zło.Madzik, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz