tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 6 czerwca 2016

„Raven” – Sylvain Reynard - recenzja

Okładka książki RavenKsiążka opowiada o niepełnosprawnej Raven -poruszającej się o lasce. Jest ona gruba i nieatrakcyjna. Pewnego dnia została napadnięta przez trzech pijaków i cudem ocalała. Budzi się po tygodniu w swoim domu i nie pamięta całego zdarzenia, a ponadto jest chuda, zgrabna i nie musi poruszać się o lasce. 

Gdy wraca do pracy okazuje się, że z galerii Uffizi ukradziono szkice do „Wiosny” Botticelliego i jest ona główną podejrzaną. Postanawia sama zorganizować śledztwo, które prowadzi ją do Williama Yorka.

Co odkryje Raven?
Czy pozna i polubi siebie samą?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej właśnie książce.

Jest to pierwsza część serii. Według mnie książka jest idealna dla dziewczyn z kompleksami. Pokazuje nam, że powinniśmy lubić siebie i nie przejmować się ocenami innych ludzi. Obrazuje, że każdy może znaleźć miłość, trzeba tylko tego chcieć, a liczy się to co ma się „w środku”.

Książka wywołała we mnie pozytywne emocje. Jest napisana łatwym językiem, przez co dobrze i szybko się ją czyta. Tematyka jest idealna dla nastolatek. Oceniam ją jako bardzo dobrą. Jest pełna zagadek i tajemnic, a wartka, szybka akcja nadaje jej niesamowity charakter. Jest to książka dla miłośników sztuki i historii i pokazuje ją w inny sposób. Jest świetnie skonstruowana dzięki czemu nigdy nie wiemy co się stanie na następnej stronie. Jednym zdaniem, nie da się do końca dobrze jej opisać, nie spoilerując. Wiedzą to tylko ci, którzy ją  już przeczytali.

Książkę gorąco polecam i życzę miłej lektury.

Paula, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Akurat. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz