tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 21 czerwca 2016

"Serce w kawałkach" - Kathrin Lange - recenzja

Okładka książki Serce w kawałkachW pierwszym tomie trylogii "Serce ze szkła"  Kathrin Lange przedstawia czytelnikowi historię pełną grozy, tajemnic oraz niedopowiedzeń, przeplatanych miłością, poświęceniem i silnymi uczuciami. Wszystko rozgrywa się na granicy rzeczywistości i obłędu. Pozory często mylą. Przeszłość potrafi bardzo skomplikować życie. Nawet jeśli myślmy, że udało nam się ją zostawić daleko w tyle.

W drugim tomie, pod tytułem „Serce w kawałkach”,  autorka dostarcza czytelnikowi równie wiele emocji i doznań. David i Julie już od kilku miesięcy mieszkają w Bostonie. Ich życie zaczyna się powoli układać. Jednak dziewczyna coraz częściej dostrzega dziwne zachowania swego ukochanego. 

Jego ojciec, Jason, organizuje w Sorrow uroczystość z okazji swoich urodzin. Zaproszenie otrzymują David, a także Julie i jej ojciec. Jednak nikt nie wybiera się na przyjęcie. Obiecali sobie, że już nigdy nie wrócą na wyspę ze względu na wydarzenia, które się tam rozegrały. Pewnego wieczoru Julie odbiera telefon od Grace, pokojówki z Sorrow, która ostrzega, by dziewczyna pod żadnym pozorem nie planowała swojego przyjazdu na wyspę. David, mimo obietnicy, którą złożył Julie, postanawia wrócić na Martha’s Vineyard i rozprawić się z duchami przeszłości. Julie chce mu towarzyszyć. Pomimo zakazów Davida, dziewczyna opuszcza Boston i podąża w ślad za nim. Początkowo wszystko w Sorrow wydaje się być „normalne”, jednak z czasem okazuje się, że przeszłość nie chce dać spokoju David’ owi i jego ukochanej. Klątwa ciążąca nad Martha’s Vineyard wciąż trwa. Zgodnie z nią, żadna para nigdy nie zazna szczęścia na wyspie. W otoczeniu zakochanych pojawiają się ludzie, których działania wprowadzają wiele dodatkowych komplikacji. Na jaw wychodzą nowe fakty, a wiele tajemnic pozostaje wciąż nieodkrytych…   

Jeżeli jeszcze nie zdążyliście przeczytać pierwszej części, serdecznie Wam ją polecam. A następnie zachęcam Was do lektury części drugiej, która jest równe ciekawa i przejmująca. Jest to idealna pozycja dla nastoletnich czytelników, którzy lubią doświadczać dreszczyku emocji.
Limonka, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MUZA. 
            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz