tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 29 sierpnia 2016

"Cztery rzęsy nietoperza" - Hanna Kowalewska - recenzja

Okładka książki Cztery rzęsy nietoperzaJest to kolejna książka autorki z serii o Zawrociu, już szósta, która podbiła serca wielu kobiet i trafiła na listę bestsellerów. Hanna Kowalewska ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Studium Scenariuszowe przy PWSF w Łodzi. Debiutowała na łamach prasy w 1985 roku. Kowalewska należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Matylda, główna bohaterka powieści, rodowita warszawianka przeprowadziła się niedawno do domu odziedziczonego po babci w Zawrociu. Jest w ciąży, a jej partner wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by układać muzykę do nowego filmu i wyjaśnić różne sprawy. Tymczasem Matylda znajduje na swojej klamce przyklejoną spreparowaną żabę. Wkrótce pojawiają się kolejne martwe zwierzęta. Ponadto ma rodzinne problemy.

Czy Matylda się przestraszy i wróci do Warszawy?
Czy rozwikła zagadkę martwych zwierząt?
Czy pogodzi się z rodziną?

Przeczytajcie, a dowiecie się sami.

Według mnie książka jest przeznaczona bardziej dla dorosłych osób, ale to nie znaczy, że nie jest ona odpowiednia dla młodzieży.  Dowodem na to jest śledztwo Matyldy i różne epizody z jej życia. Książkę czyta się łatwo, przyjemnie. To „lekka” lektura, odpowiednia do odpoczynku, relaksu, uprzyjemnienia sobie czasu. I co najważniejsze - nie jest nudna!

Serdecznie polecam tę powieść, chociaż na początku nie byłam do niej przekonana. Białe jak śnieg kartki, zapach kleju zamiast tuszu, wszystko było nie tak jak powinno. Początek był zaskakujący i dziwny, ale z każda stroną przekonywałam się do niej. To świetna książka, polecam każdemu.


Paula, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz