tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 14 września 2016

"Idealna" - Magda Stachula - recenzja

Okładka książki IdealnaŻycie Anity jest w rozsypce. Od dwóch lat bezskutecznie i niemal maniakalnie stara się o dziecko. Praktycznie nie wychodzi z domu. Jej kontakt ze światem zewnętrznym ogranicza się do wizyt u ginekologa i obserwowaniu europejskich miast, a w szczególności Pragi, przez internetowe kamery. Na swojego kiedyś kochanego męża, od pewnego czasu nie może nawet patrzeć. Ich relacje są coraz chłodniejsze.
Kiedy pewnego dnia  zauważa w szafie i kosmetyczce rzeczy nie należące do niej, zaczyna się niepokoić i podejrzewać męża o zdradę....

O autorce słyszałam po raz pierwszy, więc podeszłam do książki  z dużym zaciekawieniem, ale i rezerwą. I nie mogę powiedzieć, żebym się  zawiodła! Powieść jest dosyć długa, ale w żadnym wypadku nie nużąca, gdyż rozdziały są krótkie, więc całość czyta się bardzo szybko. Akcja rozwija się powoli, ale w momencie kiedy to już nastąpi, od książki nie można się oderwać! Wątków na początku jest wiele i są one dla czytelnika kompletnie niezrozumiałe, jednak z czasem łączą się one w jedną, cudownie logiczną całość, gdzie żaden z poszczególnych elementów nie może być pominięty. Przeczytajcie!


Polecam!

Sheri, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz