tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 7 listopada 2016

„Topowa dycha” - Artur Filipowicz - recenzja

Topowa Dycha. 100 faktów, 10 kategorii, najlepsze, szokujące inform...W ostatnich dniach pojawiła się ciekawa książka pt. „Topowa dycha”. Autorem jej jest właściciel najlepszego w Polsce kanału na YouTube w kategorii Edukacja. Artur Filipowicz (bo to o nim mowa) przelał na papier 100 często szokujących faktów ze swoich filmików.
     
Książka została napisana prostym językiem, dzięki czemu informacje w niej zawarte są czytelne dla wszystkich osób, niezależnie od wieku. Liczne fakty zostały ujęte w 10 kategoriach, w każdej po 10 ciekawostek. Rozdziały są podzielone głównie ze względu na różnorodność informacji z poszczególnych dziedzin, począwszy od zagadnień historycznych, a kończąc na kosmosie. 
Bardzo interesującą kategorią jest „Nie do wiary”. W większości zostały tam opisane ciekawostki przydatne dla ludzi XXI w. Przykładowo: „Czy można obudzić lunatyka?” albo „Czy strzelanie palcami szkodzi?” Jeśli chcesz znać odpowiedź na te lub inne pytania koniecznie sięgnij po tę lekturę!
     
Moją szczególną uwagę zwróciła przestarzałość niektórych danych statystycznych, co niekorzystnie wpływa na ważność pewnych faktów. Dużą zaletę stanowi jednak różnorodność ciekawostek i brak długich rozważań autora, dzięki czemu czytelnik nie traci chęci do poznawania coraz to bardziej intrygujących zagadnień.
     
Mimo kilku drobnych spostrzeżeń na minus, naprawdę przyjemnie mi się czytało tę książkę. Uważam, że już sam pomysł jest już kluczem do pewnego sukcesu młodego YouTubera. Bardzo gorąco zachęcam więc do przeczytania tej ciekawej pozycji.


Agata, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz