tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 15 grudnia 2016

"Po detoksie czyli siła zdrowych nawyków" - Ewa Trojanowska - recenzja

Okładka książki Po detoksie czyli siła zdrowych nawykówKażdy z nas marzy o szczupłym, zdrowym ciele. Takim, którym będziemy się mogli cieszyć przez długie lata. W związku z tym często podejmujemy się wielu rodzaju diet. 

Wyjątkowo modne w ostatnich latach stały się detoksy - krótkie okresy, w których odżywiamy się (i nie tylko) w bardzo rygorystyczny sposób. Ma to na celu oczyszczenie organizmu z toksyn. Te z kolei dostają się do naszego organizmu każdą możliwą drogą - poprzez jedzenie, wodę, powietrze, kosmetyki. 

W swojej pierwszej książce Ewa Trojanowska prowadziła nas krętą i nie zawsze przyjemną drogą przez detoks. No dobrze, a kiedy już przez niego przebrniemy, to co dalej? Większość osób niestety po takich krótkich oczyszczaniach jest zmęczona i niemal natychmiast wraca do swoich złych nawyków żywieniowych, niwecząc tym samym praktycznie całą swoją pracę. W tym momencie z pomocą przychodzi nam owa książka. 

Napisana językiem bardzo lekkim i ciepłym skupia się nie tylko na fizycznym aspekcie oczyszczenia, ale również na mentalnym. Nie jest to jedynie suchy zestaw przepisów i rad na to, jak utrzymać szczupłą sylwetkę. Jest to pewnego rodzaju poradnik jak żyć, bez dokonywania drastycznych zmian, ale za pomocą małych czynności, które sumują się na ogólny lepszy stan zdrowia. Przepisy są w miarę proste, składniki nie są wzięte z przysłowiowego księżyca. Głębokim niedopowiedzeniem byłoby jednak stwierdzenie, że jest to książka kucharska. Pokazuje ona jak przez stan swojego ciała możemy poprawić stan swojego umysłu i ogólne życie. 


Sheri, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Burda Książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz