tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 20 stycznia 2017

"Łagodny Duch"” – Carver Alan Ames - recenzja

Okładka książki Łagodny DuchPOZNAJ DUCHA! I zatop się w nieskończonej miłości.

Spotkałeś już na swojej drodze Ducha? Oczywiście Świętego. Wiesz jaki jest? Znasz Go? Możliwe, że kiedyś w swoim życiu poczułeś Jego obecność, istnienie. Może czujesz  je cały czas, albo dalej w nie nie wierzysz?

Spotkaj się z człowiekiem, który opowie Ci o Nim. Może uda mu się wiele wytłumaczyć, rozwiać wątpliwości, utwierdzić w przekonaniach lub odpowiedzieć na Twoje pytania. Carver Alan Ames zaskakuje. Nie wprowadza na świat nic nowego. A jednak prawdy, które nam przekazuje, chociaż znane przez nas dobrze i często słyszane, wciąż niezmienione i aktualne, rodzą się na nowo.

Najbardziej niesamowite w tej książce jest to, z jaką prostotą i delikatnością, a zarazem dokładnością i starannością autor wyjaśnia i opisuje kwestie ważne, a czasami sporne. Spokój, który emanuje z każdego zdania uderza czytelnika. Porywa go także sposób w jaki opisane zostały wszystkie zagadnienia. Nie są to czysto teologiczne prawdy. To życie. To co nas otacza i tworzy. Ubogacone doświadczeniami i przeżyciami autora. Daje on odczucie, że to, o czym pisze jest jego częścią. Pokazuje jak kształtowało się jego wnętrze.

”Łagodny Duch” to książka niezwykle urozmaicona. Opowiada o Duchu Świętym, Jego współpracy z człowiekiem, sprowadza się do refleksji nad życiem ludzkim i rolą Boga na naszej drodze. Porusza trudne tematy wiary, kościoła i natury człowieka. Nie unika kontrowersyjnych zagadnień. Oprócz ogólnych, pięknych,  poruszających i skłaniających do przemyśleń rozważań, oferuje nam listy autora oraz wywiady z nim, przeprowadzone przez różne osoby, z różnych okazji i powodów. To w nich lepiej poznajemy tego niezwykłego człowieka i sytuacje ukazujące działanie Ducha i obecność Boga w jego historii.

Carver Alan Ames przekazuje nam coś, co nie pochodzi od niego.  Dzieli się z nami tajemnicą Boga. Mówi, że mądrość tą mógł spisać dzięki natchnieniu tego właśnie Ducha, z którym sam ma coraz mocniejszą więź. Książka jest bardzo gęsto doprawiona cytatami z Pisma Świętego. Pozwala to na głębsze poznanie i zrozumienie poruszanych kwestii.

Duch jakiego poznajemy dzięki tej pozycji jest niesamowity, wszechmocny, dobry i pełen miłości. To co możemy zyskać dzięki tej książce ma szansę okazać się niezastąpionym doświadczeniem. Te słowa prowadzą, budzą, układają wiele myśli, napędzają do działania i poruszają. Każdego w inny sposób, inną cząstką. Jeśli pozwolisz, będą Twoim drogowskazem. Podręcznym GPS-em i narzędziem w drodze na szczyt.


Neloinka, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Esprit.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz