tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 10 marca 2017

"Fantastyczny pan Lis" - Roald Dahl - recenzja

Znalezione obrazy dla zapytania fantastyczny pan lisRoald Dahl to brytyjski pisarz pochodzenia norweskiego, znany z wielu oryginalnych i ciekawych powieści dla dzieci. Urodził się w 1916 roku w Walii, zmarł w 1990 roku. Przez większość życia mieszkał w Stanach Zjednoczonych, gdzie trudnił się wieloma zawodami - pisał scenariusze dla Hollywood, był dyplomatą wojskowym, a przy tym - angielskim szpiegiem. Dał się poznać jako człowiek światowy, szarmancki wobec kobiet, ale także ekscentryczny i bardzo oryginalny. Napisał między innymi powieści: Charlie i fabryka czekoladyWiedźmyMatyldaCzarodziejski palec. Książka Charlie i fabryka czekolady została zekranizowana w 2005 roku, a film odniósł spory sukces.
     
Książka, którą przeczytałam to ,,Fantastyczny pan Lis" autorstwa Roalda Dahla. To fantastyczna lektura, którą mogę polecić zarówno dorosłym, jak i dzieciom.
    
Książka opowiada o trzech groźnych farmerach, których regularnie okradał pan Lis, aby wyżywić swoja rodzinę, a więc w zemście postanowili go zastrzelić. Zastawiwszy na niego pułapkę w okolicy jego nory myśleli, że uda im się schwytać i zabić bohatera, jednak sprytny Lis pokrzyżował im plany. Pan Lis jawi się nam przewrotnie jako, tym razem, postać pozytywna w kontraście do okrutnych farmerów. Pełen poświęcenia zdobywa pożywienie dla rodziny, która jest dla niego najważniejsza.
     
Lektura jest bardzo wciągająca i szybko się ją czyta. Litery są duże, a dodatkowo strony zdobią urocze rysunki. Została napisana językiem współczesnym. Uważam, iż ta książka pokazuje że z każdej sytuacji da się jakoś wybrnąć i nie należy się poddawać oraz udowadnia jak można poświęcić się dla rodziny. Jest ona przeznaczona dla czytelników w każdym wieku.
     
Jestem bardzo zadowolona z tego, że miałam okazję przeczytać tak świetną i zabawną książkę. Mam nadzieję, że Was również do tego przekonałam. I pamiętajcie: nie warto się poddawać!

Marlena, 13 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz