tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 11 kwietnia 2017

,,Podróżnik” - Chris Pavone - recenzja

Okładka książki PodróżnikChris Pavone to autor, którego książki znajdują się na listach bestsellerów i zdobywają wiele nagród. Jego najnowsze, sensacyjne dzieło to ,,Podróżnik”, które również zasługuje na szczególne wyróżnienie i docenienie.

Główny bohater - Will Rhodes wiedzie zwyczajne życie: pracuje jako dziennikarz kulinarny w agencji prasowej Travelers, usiłuje wyremontować nowo nabyty dom, w którym czeka na niego kochająca żona Chloe. Ten zawód wiąże się z ciągłymi podróżami dookoła świata, co po pewnym czasie powoduje,  że jego małżeństwo wisi na włosku. 

Podczas jednego z kolejnych wyjazdów wszystko się zmienia. Nowo poznana kobieta, której Will nie jest w stanie się oprzeć, wprowadza go w wir zdarzeń i decyzji, z których nie można się już wycofać. Rhodes angażuje się w działania tajnej organizacji, której zwierzchnikiem rzekomo jest CIA. Od tej pory liczą się tylko zdobyte informacje i strach o własne życie. Ciągle odbywają się tajemnicze spotkania, w które Will nie jest wtajemniczany, a wszystko po to, aby przechwycić najcenniejszą rzecz, czyli dane wywiadowcze. Jednakże kto, dla kogo i po co pracuje? Tego nikt nie wie, wiadomo jednak, że jeżeli pyta się o zbyt wiele, należy zacząć się bać o własne życie. Główny bohater popełnił ten błąd i od tej pory nie ma już innego wyjścia, pozostaje mu tylko ucieczka…


Jest to powieść, której niewiarygodnie szybkie zwroty akcji przyprawiają czytelnika o zawrót głowy, jednakże znakomity sposób łączenia fabuły i wszechobecna atmosfera spisku jest rzadko spotykana i powoduje jeszcze większe zaciekawienie czytelnika. Ponadto książkę czyta się wyśmienicie i bardzo szybko, ponieważ niezmiernie pragnie się poznać ostateczną wersję wydarzeń, która zresztą nie jest jednoznacznie określona niemalże do ostatniej strony powieści. Serdecznie polecam wszystkim łowcom thrillerów i sensacji, ta książka z pewnością musi Wam wpaść w ręce.

Julia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza. 

1 komentarz: