tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 9 czerwca 2017

,,Pragnienie” - Jo Nesbø – recenzja

Okładka książki Pragnienie,,Pragnienie” Jo Nesbø to książka, która jak większość powieści tego autora, niemal od razu znalazła się na liście bestsellerów. Muszę przyznać,  że ten kryminał to zdecydowanie najlepsza z książek, jakie ostatnimi czasy wpadły mi w ręce.

Akcja powieści rozpoczyna się dramatyczną sceną morderstwa kobiety, która wróciła do domu z internetowej randki. Sprawa jest wyjątkowo trudna dla funkcjonariuszy miejscowej policji, dlatego o pomoc w jej rozwiązaniu poproszony zostaje Harry Hole - główny bohater, który powraca do pracy, przez którą wiele już w swoim życiu stracił. Jednakże sprawia mu ona ogromną przyjemność i jest od niej niemalże uzależniony. Być może to właśnie dlatego, to właśnie on, jest najlepszy w swoim fachu. 

W trakcie ciągłego prowadzenia śledztwa, szybko okazuje się jednak, że to nie było zwyczajne morderstwo i mamy do czynienia z bezwzględnym i maniakalnym psychopatą, który z niepohamowaną chęcią rozpoczyna ,,grę” z Harrym Hole. Niestety w tej grze chodzi o ludzkie życie, dlatego liczy się każda godzina, żeby zapobiec kolejnemu zabójstwu. Wkrótce, po rozpoczętym dochodzeniu, śledczy Hole odkrywa, że ta krwawa zbrodnia łączy się z jedną z nierozwiązanych dotąd spraw z przeszłości. 

Co takiego mają wspólnego i czy przestępca stanie przed obliczem sprawiedliwości?  

To wszystko zależy już tylko od postępów Harrego.

Powieść pochłania czytelnika od pierwszej strony i początkowo, mnie osobiście przyprawiła o chwile łączące odczucia pełne grozy i odrazy. Aczkolwiek z każdą kolejną stroną te uczucia były wypierane przez coraz większe zaciekawienie i zainteresowanie. Nie da się ukryć, że fabuła jest niezwykle intrygująca. Szczerze polecam tą książkę , jak i również inne powieści autorstwa Jo Nesbø, które są jedyne w swoim rodzaju.

                                                                                                                                                                Julia,16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. 

1 komentarz:

  1. Faktycznie - książki Jo Nesbo niesamowicie wciągają i trudno się od nich oderwać. Z każdą stroną coraz trudniej. :) Nic dziwnego więc, że ten autor należy do ścisłej czołówki najlepszych pisarzy tego gatunku na świecie. Świetna recenzja!

    OdpowiedzUsuń