tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 27 października 2011

Czarny Książę - Karyn Monk - recenzjaKaryn Monk jest od lat jedną z najbardziej poczytnych autorek romansów historycznych. Jej „Czarny Książę” Wydawnictwa Amber zjednał sobie wiele kobiecych serc.

Książka opowiada o tytułowym Czarnym Księciu, który ratuje z więzienia niewinnie skazanych na śmierć arystokratów.

Akcja książki dzieje się w czasie rewolucji francuskiej. Skazana na śmierć Jacqueline de Lambert nie ma już nadziei  że wyjdzie z tego cało, kiedy w jej celi pojawia się tajemniczy mężczyzna. Dzięki przebiegłemu planowi udaje mu się wyciągnąć kobietę z więzienia. Pomimo jej oporu udaje mu się szczęśliwie wywieźć ją do Anglii, gdzie dołącza do swoich dwóch młodszych sióstr.
 Kilka miesięcy później Jacqueline dostaje list od narzeczonego, który informuje ją, że został wtrącony do więzienia. Kobieta prosi Księcia o pomoc. Czy bohater zakochany w Jacquline ruszy na pomoc jej narzeczonemu? A jeśli tak, to jakie będą tego konsekwencje?

  Książka w świetny sposób przedstawia targające księciem uczucia. Jeśli ktoś chce oderwać się od rzeczywistego świata, to ta książka jest właśnie dla niego.  Polecam nie tylko miłośniczkom romansów historycznych!

Sunny Girl, 17 lat


3 komentarze:

 1. wspaniała książka!!! kiedy zaczęłam ją czytać nie mogłam się oderwać.
  naprawdę wciąga w akcję
  poza tym świetnie opisuje uczucia bohaterów i różne sceny...
  suuper

  OdpowiedzUsuń
 2. jeszcze takiej książki nie czytałam naprawde wspaniała!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. czytając tą książkę byłam bardzo podekscytowana

  OdpowiedzUsuń