tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 29 listopada 2011

"Elvis & Oliwka" - Stephanie Watson - recenzja

Autorką książki "Elvis i Oliwka" jest amerykańska pisarka Stephanie Watson.

Książka opowiada o przygodach dwóch dziewczynek Natalii i Anki. Poznają się one na początku wakacji, kiedy Anka wprowadza się do domu niedaleko Natalki. Dziewczynki mają całkiem odmienne charaktery, ale nie przeszkadza im to w ich prawdziwej przyjaźni. 
 
Dla zabicia czasu zakładają klub poszukiwaczy tajemnic i próbują odkryć sekrety skrywane przez ich sąsiadów. Zostają szpiegami i przyjmują nowe imiona: Elvis i Oliwka. Dowiadują się o wielu dziwnych, czasem bardzo niezwykłych i zaskakujących rzeczach. Okazuje się bowiem, że wszyscy, nawet z pozoru bardzo nudni ludzie, mają swoje tajemnice.
 
Jeżeli każdy to także i sami szpiedzy ukrywają wiele spraw. Kiedy jednak Natalka wyznaje swoją tajemnicę o miłości do jednego chłopaka z ich osiedla, Anka postanawia powiedzieć mu o wszystkim. Po tym wyznaniu dziewczyny zaczynają się kłócić i jakby było tego mało sąsiedzi dowiadują się o szpiegowaniu i sekretach.
 
Jak zareagują sąsiedzi?
Czy Anka pogodzi się z Natalką?
Co z uczuciem Natalki?
Odpowiedzi znajdziecie właśnie w tej książce.
 
Opowieść jest krótka, napisana prostym językiem, zawiera dużo dialogów i oczywiście skrywa wiele tajemnic. Nadaje się dla wszystkich wielbicieli sekretów i nie tylko.
 
I pamiętajcie nie dajcie się nigdy zwieść ludziom, którzy wydają się nudni ;)    
Polecam
Carmen, 14 lat
 
 
Książkę do recenzji przesłał Świat Książki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz