tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 31 stycznia 2012

"Romans z trupem w tle" - Ewa Stec - recenzja


Agnieszka Rusałka jest szczęśliwa ze swoim mężem Jackiem, który jest dentystą. Życie naszej bohaterki niczym nie różni się od życia normalnej 30-latki, aż to czasu, gdy przyłapuje swojego męża na fotelu dentystycznym z inną kobietą. Wtedy to Agnieszka postanawia się najpierw upić, a potem zemścić. Gdy topi swoje smutki w alkoholu, w jednym z barów krakowskich, spotyka Jerzego. Jerzego Bonda. 

Gdy Jacek chce odzyskać od Agnieszki przesyłkę dostarczoną z Rosji, ona w ramach zemsty postanawia nigdy mu jej nie dać. I wtedy to wpada ogromne tarapaty, przez Jacka i jego krasnala ogrodowego - Gapcia.

W zemście pomagają Agnieszce jej ukochane i szalone przyjaciółki: Julia - właścicielka galerii ślubnej i kolekcjonerka krasnali ogrodowych. Oraz Kaśka - zrównoważona kobieta, matka bliźniaków.

Książka Ewy Stec Romans z trupem w tle jest okropnie wciągająca, wiele razy śmiałam się z przygód Agnieszki. W tej książce oprócz wielu zabawnych scen i dialogów,  jest też kilka poważniejszych fragmentów. 

Książki Ewy Stec są porównywane z powieściami Joanny Chmielewskiej, ale po przeczytaniu książki jednej i drugiej autorki, książka Ewy Stec bardziej przypadła mi do gustu. 

Pomimo ponad trzystu stron przeczytałam ją w zaledwie jeden wieczór (i noc), dodatkowym plusem jest ciekawa okładka .

Polecam!

TUTAJ możesz przeczytać fragment. 
Grazia, 15 lat

Wydawnictwu Otwarte dziękujemy za przekazanie książki! 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz