tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 31 stycznia 2012

"Jutro 2. W pułapce nocy" - John Marsden - recenzja


„Jutro 2. W pułapce nocy” to druga z siedmiu części bestsellerowego
(i mojego ulubionego) cyklu napisanego przez australijskiego pisarza, któremu seria ta przyniosła ogromny sukces – Johna Marsdena.

Historia ośmiu osób, już nie tak beztroskich jak na początku pierwszego tomu, wciąż trwa. Po powrocie z wyprawy w góry nie zastali dobrze im znanego świata. Zastali prawdziwe Piekło, w którym każde niewłaściwe posunięcie, pochopna decyzja, nieprzemyślany ruch, może być tym ostatnim. Ci młodzi ludzie muszą radzić sobie z prawdziwymi kłopotami, wykazać się ogromnym sprytem,  a także  zaakceptować fakt, że ich życie już nigdy nie będzie takie samo. Na placu boju zostało ich sześcioro. Nikt nie wie, co dzieje się z pozostałą dwójką. Walcząc o odzyskanie dawnego świata, muszą stawić czoła strasznym rzeczom: widokowi śmierci, cierpieniu, ciemności, nieustannemu ukrywaniu się i własnym emocjom. 
W książce nie brak również miłości, która, choć nie jest prosta, wnosi w nią pewną siłę, nadzieję, że pozostało jeszcze coś dobrego na tym małym kawałku Ziemi ogarniętym pustką i nienawiścią.

Bardzo trudno było mi napisać tę recenzję tak, by nie zdradzić zbyt wielu szczegółów, pozostawiając Wam samym tę ogromną przyjemność odkrywania dalszych losów bohaterów, a równocześnie zasiać chęć, która zmusi do sięgnięcia po tę serię. Z doświadczenia wiem, że kolejne części bywają gorsze od tej pierwszej. Jednak w tym przypadku nic bardziej mylnego! Autor kontynuuje opowieść z takim samym zaangażowaniem, umiejętnie utrzymuje napięcie, co sprawia, że „Jutro 2” naprawdę wciąga, a przewracając kolejne kartki, coraz bardziej utożsamiamy się z ośmiorgiem tych młodych, odważnych ludzi. 

Dla mnie ten cykl to prawdziwe odkrycie, którego nie sposób pominąć. Polecam wszystkim, bez względu na wiek, tak samo jak pierwszą część: „JUTRO Nie ma już żadnych zasad”, od której jednak trzeba zacząć czytać, by poznać sytuację bohaterów i generalnie wiedzieć, o co chodzi. 

Na koniec posłużę się hasłem promującym całą serię: Przeczytaj dziś, zanim nadejdzie „JUTRO”.

 TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści, a TUTAJ moją opinię o pierwszej części.

PumpkinPie, 16 lat

  Bardzo serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak Emotikon za przekazanie książki!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz