tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 1 lutego 2012

"Adam" - Elżbieta Jodko - Kula - recenzja

Elżbieta Jodko - Kula to autorka książek z serii ‘Nastoletnie problemy’, każda jej powieść zatytułowana jest innym imieniem.

„Adam” to przede wszystkim historia chłopca, który po nieszczęśliwej śmierci siostry i rozwodzie rodziców, nie może odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Oddala się od swojego  ojca, który nie potrafił go pokochać. Do tego zaczyna tracić kontakty z matką, która w trakcie trwania małżeństwa otaczała całą rodzinę nadmierną miłością, jak określił to jej były mąż.

Wszyscy w trójkę trafiają w końcu do pani psycholog, która sama po części potrzebuje psychologa, i to właśnie jej historia jest drugim wątkiem opisywanym w tej książce, na przemian z perypetiami Adama. 

Na początku chłopak nie może się przekonać do sesji z psycholożką, spowodowane jest to przede wszystkim przez ojca, którego nienawidzi za brak miłości do siebie, a z którym musiałby się wtedy spotykać.
Pewnego dnia jednak trafia na sesję i tak kroczek po kroczku poznajemy jego historię i przyczyny jego zachowania. Równocześnie opisywane są problemy pani psycholog, która nie może dogadać się ze swoją matką ani córką, i tak powoli, z Adamem zaczynają pomagać sobie nawzajem.

Wszystko razem tworzy całkiem interesującą powieść dla nastolatków o nastolatkach.
Jest napisana czytelnie i zwięźle. Tak naprawdę wbijamy się w pewien moment życia grupy ludzi i obserwujemy ich, aż wszystko się skończy. 
A czy dobrze?
Musicie przekonać się sami.

Książka jest krótka, ale nie przeczytałam jej tak szybko jak na to wygląda, potrzebowałam trochę czasu na wejście w jej klimat. 

Polecam ją tym, którzy zdążyli poznać serię „Nastoletnie Problemy” oraz tym, którzy lubią zagłębiać się w psychikę młodzieży i czytać o problemach innych.
Ciri, 14 lat

Wydawnictwu Skrzat bardzo dziękujemy za podarowanie tej książki!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz