tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 14 marca 2012

"Gwiazda" - Jerry Spinelli - recenzja


Który z waszych znajomych jest najdziwniejszy? Powiem wam to w co nie uwierzycie. Znam kogoś bardziej szalonego i dziwnego. To tytułowa Gwiazda! Zupełnie inna nie sposób nie zwrócić na nią uwagi. Nosi sukienki rodem z "Ani z Zielonego Wzgórza", posiada oswojonego szczura-Cynamona, codziennie gra na ukulele komuś "sto lat", robi obcym ludziom laurki....

Nic dziwnego że zawróciła w głowie szkolnemu reżyserowi Leo. Szesnastolatek zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Tworzą w społeczności liceum w Mica bardzo dziwną parę.
Na początku wszystko jest dobrze. Uczniowie uwielbiają Gwiazdę, jest bardzo popularna. Niestety, po feralnym meczu, kiedy to Gwiazda ratuje zawodnika przeciwnej drużyny, wszyscy, z wyjątkiem Leo i Dolly (najlepszej przyjaciółki), odwracają się od niej. Dziewczyna zdaje sie tego nie zauważać, ale Leo pragnie tylko tego, by stała się zwyczajną nastolatką. 
Dopiero kiedy jego życzenie się spełnia, zaczyna w pełni doceniać osobowość swojej dziewczyny i chce, aby była jak dawniej. Pomimo "powrotu" Gwiazdy uczniowie nadal jej nienawidzą. Nawet kiedy wraca jako zwyciężczyni konkursu oratorskiego, nikt oprócz rodziny jej nie wita. 
Wiele się będzie działo, kusi mnie by wszystko wam opisać, ale wtedy stracilibyście przyjemność śledzenia niezwykłych losów naszych bohaterów.

Ta wspaniała historia została napisana przez Jerrego Spinelli, który jest nagrodzony wieloma nagrodami, w tym prestiżową - Newbery Medal. 

Książka opowiada o miłości wieku dojrzewania i jej problemach. Mnie osobiście historia Leo i Gwiazdy bardzo wzruszyła. Polecam książki Jerrego wszystkim lubiącym czytać książki o perypetiach nastolatków. Możecie też przeczytać kolejną książkę autorstwa Jerrego Spinneli "Kraksa"

 Dydelf, 13 lat


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Media RodzinaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz