tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 8 marca 2012

"Pojedynki wampirów" - Alyxandra Harvey - recenzja


Autorką książki po tytułem „Pojedynki Wampirów” jest Alyxandra Harvey. Wcześniej ukazały się już dwie części z serii "Kroniki rodu Drake'ów": „Księżniczka Wampirów” oraz „Żądza krwi”.

Książka podzielona jest między dwóch narratorów: Isabeau i Logana. Opowiada ona o życiu pewnej dziewczyny, która została przemieniona w wampira, przez hrabiego Greyhavena i zostawiona na 200 lat pod ziemią.  Dziewczyna od lat planuje zemstę, która ma być równie słodka, co pocałunki Logana Drake.

Isabeau należy do stada ogarów, czyli wampirów, którymi kieruje czarownica Kala. To właśnie ona pomogła jej przejść przemianę i wyciągnęła pół żywą spod ziemi. Wampirzyca zostaje zaproszona na koronację nowej królowej, Heleny, na której poznaje tajemniczego wampira. Chłopak ten jest synem Draków i należy do rodziny królewskiej. Dziewczyna po pewnym czasie dowiaduje się, że została obiecana jednemu z braci Drake i choć nie wyobraża sobie flirtu z rodziną królewską, nie potrafi oprzeć się  urokowi Logana.

Oboje muszą stawić czoło niebezpieczeństwu, które niesie za sobą Montamartre, wampir  tworzący armię zastępów, gotowych zrobić wszystko co się im rozkaże. 
Czy miłość tych dwojga przetrwa próbę czasu? Czy Montamartre zostanie pokonany?  Czy Dziewczyna dokona zemsty, której ponad wszystko pragnie? Kim tak naprawdę jest Isabeau St. Croix? 

Odpowiedzi na wszystkie te pytanie poznasz czytając tę książkę.
Jest to niezwykła opowieść, która wciągnie każdego fana Stephenie Meyer.  Opowiadanie pełne emocji, które towarzyszą bohaterom, przy każdej przygodzie. Książkę czyta się bardzo szybko, także dzięki dużej czcionce. Piękna okładka przyciąga wzrok czytelnika.
Polecam również inne książki Alyxandry Harvey!
Cassandra, 14 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Akapit - Press!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz