tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 8 marca 2012

"Buba - sezon ogórkowy" - Barbara Kosmowska - recenzja

Znowu Barbara Kosmowska, znowu to ja o tej Pani piszę, i znowu bardzo pochlebnie!

„Buba- sezon ogórkowy” to druga część przypadków z ekscentrycznego życia pewnej niepozornej nastolatki.  Oczywiście bez znajomości pierwszej części  się nie obejdzie, więc pokrótce wyjaśnię, że rodzice Buby to autorka romansów, oraz prezenter telewizyjny, który nie może sobie ostatnio znaleźć pracy. Dziadek, energiczny staruszek, jako jedyny w rodzinie naprawdę interesuje się Bubą.  W każdym razie interesował się, dopóki nie kupił komputera, i tak pod pseudonimem Blondyneczka znajduje sobie w sieci  przyjaciółkę o wdzięcznej nazwie - Eksplozja Seksu. Tata ostatnio też coraz więcej czasu spędza przed monitorem, a mama Buby zajmuje się bardzo czynnie promowaniem swojej nowej książki. Coraz mniej miejsca dla Buby w tym całym zamieszaniu, a naszą bohaterkę nękają niemałe rozterki miłosne. Na szczęście Buba ma jeszcze przyjaciół, Aga i Sierota służą jej pomocą, chociaż sami też mają trochę problemów. Na drodze naszej głównej bohaterki staje też pan Klemens, który przysparza Bubie trochę problemów, ale też dużo radości, między innymi stwarzając możliwość zagrania w osiedlowym turnieju gry w ogórka.

Autorka znowu bardzo przyjaźnie pisze o problemach nastolatków, jak również i dorosłych.
Bardzo fajny pomysł z kontynuacją  historii Buby, myślę, że o tak oryginalniej rodzinie można by stworzyć serię dłuższą od „Pamiętnika Księżniczki”, zwłaszcza z humorem i talentem pani Kosmowskiej. 

Tym, którym spodobała się pierwsza część, nie muszę zachęcać do zapoznania się z  tą książką, a tych których zaciekawiła recenzja, a wcześniej nie znali Buby, namawiam do  zaprzyjaźnienia się z tą dziewczyną (i z moją poprzednią recenzją ). Wszystkim młodym czytelnikom z pewnością przypadną do serca, fantastycznie opisane, perypetie tej dziwacznej rodziny!

Ciri, 14 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Literatura.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz