tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 20 kwietnia 2012

"Ładny gips" - Maja Kotarska - recenzjaMaja Kotarska to polska pisarka, znana z publikacji takich książek jak: „Gdzie ja miałam oczy?”, „Nie kłam kochanie”, „Kłopoty z nieznajomym”, czy „Strusie jajo”.  Jedna z jej książek nosi tytuł „Ładny gips”.

Główna bohaterka to Agata Cyryl, która wraz z przyjaciółką Jolą Kaplan pracują na uczelni. Te dwie panie znamy już z książek „Dracena przerywa milczenie” i „Strusie jajo”.

Pewnego dnia, kiedy Agatka i Jola szukały kota, na naszą bohaterkę spadła szafa. Okazało się, że ma złamaną rękę. Z tego powodu nie mogła wyjechać ze swoim mężem oraz synami do Egiptu. Zdecydowała, że podczas nieobecności swoich chłopców pojedzie do kuzynki męża- Bożeny. Mieszkała ona w małej wsi Krasnalno. 

Miały to być bardzo spokojne wakacje. Jednak Agata bardzo się pomyliła.  Z okolicznych ogródków zaczęły znikać krasnale. Na dodatek do wsi wprowadziła się podejrzana rodzina - spadkobiercy po pani Emilii, która kolekcjonowała ogródkowe skrzaty. Remontowali oni cały dom, który przecież był w dobrym stanie. Jak się później okazało szukali spadku. Sprzedali też całą kolekcję krasnali swojej zmarłej ciotki. Pozornie śmieszna historia zmieniła się w aferę kryminalną. Przyjaciółki, które są bardzo ciekawskie i dociekliwe, próbują rozwiązać zagadkę. 

Podczas śledztwa Agatka zostaje porwana, a jeden z członków rodziny zaatakowany i ciężko ranny. Czy Agatka wyjdzie z tej przygody cała i zdrowa? Czy poszkodowany mężczyzna przeżyje? A najważniejsze, kto i dlaczego kradnie krasnale z ogrodów?

Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w lekturze „Ładny gips”.

Książka jest napisana ciekawie oraz łatwym językiem. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Jest przeznaczona głównie dla młodych ludzi i miłośników lekkich, przyjemnych powieści.

Tytuł książki wydał mi się mało atrakcyjny, ale na szczęście treść okazała się niezwykle interesująca i cieszę się, że miałam okazję poznać ciekawe życie przeciętnej - nieprzeciętnej, Agatki Cyryl. 

Serdecznie polecam!
Żabka, lat 13

Wydawnictwu SOL serdecznie dziękujemy za tę książkę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz