tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 20 kwietnia 2012

"Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" - Rafał Kosik - recenzja


„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” to pierwsza powieść Rafała Kosika skierowana do młodego czytelnika – a także początek serii obecnie składającej się z dziewięciu tomoów. Opowiada ona o przygodach trójki polskich gimnazjalistów – Felixa, Neta i Niki.
 
Książka ta różni się od kolejnych części budową: jej rozdziały są oddzielnymi opowiadaniami, opisującymi różne przygody, które dopiero pod koniec tomu łączą się w całość. Mamy łapanie duchów na strychu szkoły, pogoń za UFO, zakorkowane ulice i wiele innych. Każdy z rozdziałów jest równie wciągający i doskonale napisany, co sprawia, że od książki wprost nie można się oderwać.

Dostajemy trzech głównych bohaterów – Felixa, Neta i Nikę (zapewniam, że wszelkie porównania do „Harry’ego Pottera” są chybione). Każdego z własnymi problemami, różną osobowością i uzdolnieniami, a jednak doskonale ze sobą współpracujących. W tle przemyka masa postaci drugoplanowych, nie gorzej napisanych. Wszystko jest realistyczne, z dużą dozą humoru, tradycyjną chyba dla tej serii.

Jest to lektura lekka, łatwa i przyjemna. Coś do poczytania do poduszki. Radzę jednak nie brać jej do szkoły – może się okazać, że sięgniecie po nią w czasie lekcji, a to nie jest dobry pomysł. Gorąco polecam!

Rachel, 14 lat
 TUTAJ możesz przeczytać moją recenzję  6 części tej serii.

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Powergraph!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz