tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 7 maja 2012

"Po tamtej stronie ciebie i mnie" - Jess Rothenberg - recenzja


Jess Rothenberg urodziła się w Karolinie Południowej. Opracowała kilkadziesiąt książek dla młodych czytelników. Książka pt.: „Po tamtej stronie ciebie i mnie” wzbudziła zainteresowanie wydawców na całym świecie. Trwają rozmowy dotyczące zrealizowania filmu na jej podstawie.

Brie jest piętnastoletnią dziewczyną, która ma dom, rodzinę, przyjaciółki i wspaniałego chłopaka. Wszystko układa się dobrze, dopóki nie słyszy z ust chłopaka: „Nie kocham cię”. Po tym wyznaniu dziewczynie pęka serce na pół i umiera. Będąc w niebie spotyka Patricka, który jest jej przewodnikiem. Brie ogląda życie swoich bliskich z góry, mści się na swoim chłopaku za to co jej zrobił. Przy okazji traci przyjaciela, a potem nie wie jak to odkręcić. Po pewnym czasie zauważa błędy jakie popełniła, wtrącając się w życie swych bliskich. Postanawia to naprawić, lecz nie jest to proste. 

Czy uda jej się wrócić, choć na jeden dzień i czy naprawić swoje błędy?

To opowieść o niesamowitym i zaskakującym zakończeniu. Mądra, bolesna i piękna historia opowiadająca o bezgraniczności uczucia i cenie jaką musimy za nie zapłacić. 

Książka jest podzielona na pięć części. Historia zaczyna nabierać niesamowitego tempa w połowie, lecz już od samego początku jest ekscytująca. Choć wydaje się to niemożliwe, to ta książka przesycona ogromnym smutkiem, jest także pełna humoru. Bardzo przyjemnie się ją czyta. Jest dobra dla każdego w każdym wieku.
Polecam!
                                                                                         Lampart, 15 lat

 Za możliwość przeczytania tej niesamowitej powieści dziękuję Wydawnictwu Amber


3 komentarze:

 1. Książkę miałam już okazję czytać i naprawdę polecam. Nie jest to arcydzieło, ale z pewnością wzrusza i skłania do refleksji:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka. Jest ona pisana językiem młodzieżowym więć łatwa do zrozumienia dla nastolatek. Jest ona o dziewczynie która słyszy słowa ,,Nie kocham Cie''. Czy one mogą zabić? Polecam osobom które miały podobne przeżycia w swoim życiu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dostałam ją na urodziny i przeczytałam w trzy dni, gorąco polecam. Jest wzruszająca, piękna, ma humor ; d

  OdpowiedzUsuń