tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 26 czerwca 2012

"Kompleks Pinokia" - Hilary Freeman - recenzjaAutorką książki "Kompleks Pinokia" z serii Opowieści z Camden Town jest Hilary Freeman.

 Sky jest zwykłą nastolatką, czego nie można powiedzieć o reszcie jej rodziny. Mama hipiska zachowująca się jak nastolatka i tata muzyk, z którym nie ma kontaktu od ośmiu lat. Do tego jeszcze dochodzi mały kompleks, właściwie nie tak mały, przynajmniej tak twierdzi nasza bohaterka. 

Wielki krzywy nos, który nie daje o sobie zapomnieć. Sky jest nim cały czas zakłopotana i wciąż o nim mówi. Wszyscy mają tego dość, szczególnie jej chłopak, a kiedy dowiaduje się, że jego dziewczyna chce poddać się operacji plastycznej,  odchodzi od niej. Sky jest tym załamana i równocześnie zła na swojego ojca, ponieważ to po nim odziedziczyła ten koszmarny nos. 

Po wielu nieudanych próbach poszukiwań, wpada wreszcie na trop ojca. I już po paru dniach spotyka go na  koncercie. Niestety nie jest tak, jak to sobie wyobrażała Sky. Ojciec nie zachowuje się  jak zwykły opiekun. Dziewczyna zamienia z nim zaledwie parę zdań i musi wracać do domu. Na szczęście kilka tygodni później, znów ma okazje się z nim zobaczyć. Jednak tam spotyka kogoś jeszcze. Swoją przyrodnia siostrę, o której nigdy nie słyszała...

Czy Sky odnajdzie się w nowej sytuacji?
Może w końcu przestanie się przejmować kompleksami?

Książka jest bardzo ciekawa i lekka. Pokazuje jak trudno jest wychowywać się bez najbliższych osób. Jest też przykładem na to, że nie warto przejmować się wyglądem.   

 Polecam:)

Carmen, 14 lat

Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu Akapit Press.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz