tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 26 czerwca 2012

"Strażnicy Sampo: Miecz" - Timo Parvela - recenzja


Jest lekcja polskiego. Nauczyciel zanudza Was mitologią, a wy marzycie tylko o dzwonku na przerwę. Czy zastanowiliście się kiedyś, choć przez chwilę, czy te mitologiczne historie mogły się rzeczywiście wydarzyć?

Ahti’emu i Ilmarowi na pewno nigdy nie przyszło to do głowy. Kiedy jednak poznali prawdę, ich życie zmieniło się o 180 stopni. Chłopcy dowiedzieli się, że ich ojcowie byli Strażnikami Sampo - czyli jak twierdzi Ahti, Sampo Security.

Ponieważ obaj ojcowie zniknęli w tajemniczych okolicznościach, to właśnie na ich synów spada obowiązek odnalezienia i ochrony wszystkich części Sampo - starożytnego rogu obfitości, który według legendy, od zawsze żywi naszą krainę.

„Miecz” to pierwsza część trylogii o Strażnikach SampoTimo Parvela łączy w książce współczesność z fińską mitologią i eposem „Kalevala”. Jej język jest lekki i plastyczny, dzięki czemu świetnie działa na wyobraźnię. Już od pierwszych stron dzieją się fantastyczne, żeby nie powiedzieć, mityczne rzeczy.

Przy pierwszym kontakcie książka skojarzyła mi się z serią o Percym Jacksonie, jednak jedyne co je łączy, to fakt, że autor inspiruje się mitologią. Więc jeśli komuś spodobała się seria o Bogach Olimpijskich, to ta  powieść z pewnością także przypadnie Wam do gustu.


                                                                                                                            Polecam

                                                                                                                      Sunny Girl, 18 lat  

Za tę wspaniałą książkę dziękuję Wydawnictwu Kojro. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz