tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 18 czerwca 2012

"Nikt się nie dowie" - Barbara Delinsky - recenzjaKsiążki Barbary Delinsky swą tematyką dotykają problemów bliskich każdemu czytelnikowi. Jej powieści zdobyły uznanie w Polsce i na świecie, coraz częściej znajdują się też na listach bestsellerów New York Timesa.

Podczas deszczowej nocy z imprezy wracają samochodem matka i córka. Chociaż warunki na drodze nie są sprzyjające, auto prowadzi nastoletnia Grace. Nagle dochodzi do tragicznego wypadku. Pod koła samochodu wpada mężczyzna. Po obejrzeniu rannego, matka nastolatki podejmuje brzemienną w skutki decyzję. Odsyła córkę do domu i przypisuje sobie odpowiedzialność za całe zdarzenie...

Trzeba wspomnieć, że wypadek jest jedynie tłem, na którym ukazane są splątane losy rodziny Monroe. Deborah oprócz problemów związanych z córką i wypadkiem musi stawić czoła apodyktycznemu ojcu, chorobie syna, relacjom z byłym mężem i kłopotom siostry.

Wielkim atutem powieści jest wiarygodne ukazanie w niej emocji i uczuć jakie łączą bohaterów. Za minus powieści mogłabym uznać fakt, że cała historia momentami staje się przewidywalna.

Powieść "Nikt się nie dowie" mogę polecić wszystkim, którzy chcą przeczytać powieść o prawdziwym życiu i przeżyć tę niezwykłą historię wraz z bohaterami.  

Ania, 15 lat


Za chwile spędzone z książką dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz