tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 21 lipca 2012

“Kamień księżycowy Armstronga” - Gerry Bailey, Karen Foster - recenzja


“Kamień księżycowy Armstronga” autorstwa Gerry'ego Bailey'a, Karen Fosterto, to pozycja skierowana do najmłodszych. Dzięki niej maluchy zaczną  odkrywać nieznany im dotąd świat i ludzi.


Jestem przekonana, że Neil Armstrong jest postacią znaną każdemu dorosłemu człowiekowi. Ale przecież i najmłodsi powinni się dowiedzieć kim był ten człowiek i czego dokonał. W poznaniu tej historii pomoże rodzeństwo, Darek i Hesia, które zafascynowane różnościami na straganie Pana Bibelota, poznaje rozmaite ciekawe historie. 

Tym razem w ich ręce wpadł kamień księżycowy Neila Armstronga. 

Kim on był? 
Jak to się stało, że usiadł za sterami wahadłowca? 
Jakie były cele programu Apollo 11? 
Kto jako pierwszy odbył podróż w przestrzeń kosmiczną? 
Jak wygląda Księżyc?

Odpowiedzi na te i inne pytania dzieci odnajdą w tej książce.

Jej autorzy stanęli na wysokości zadania i napisali książkę, która wzbudzi dziecięcą ciekawość i zadziała na wyobraźnię. To właśnie od czytania takich książek zaczynają się wielkie dziecięce marzenia o zostaniu w przyszłości wielkim astronautą lub znanym sportowcem.

Być może młody czytelnik właśnie tej książki, w przyszłości jako pierwszy człowiek postawi swe kroki na Marsie? Kto wie? Przyszłość może napisać różne scenariusze. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że przystępny język i kolorowe ilustracje wpłyną korzystnie na rozwój intelektualny dziecka.

Iza, 16 lat

Za pouczającą historię dziękuję Wydawnictwu Jedność.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza