tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 21 lipca 2012

"Kobieta, która widziała za dużo" - Kaya Mirecka-Ploss - recenzjaKsiążkę pt. ,,Kobieta, która widziała za dużo’’ napisała Kaya Mirecka-Ploss, projektantka mody, dziennikarka.

Kobieta, która widziała za dużo.

Książka jest czymś w rodzaju autobiograficznej opowieści, takiej anegdotki z życia (hahaha anegdotka na około 300 stron), kryminałem opartym na faktach, pokazującym mechanizmy ludzkiej psychiki. Autorka przedstawia jak działa obsesja, jak jedna myśl, może zatruć życie człowieka. 

Kaya i jej mąż wybitny sowietolog Sidney postanawiają przeprowadzić się i sprzedać dom. Nagle, znikąd pojawia się agent nieruchomości Erman, który bardzo nalega, aby sprzedać ich dom. W końcu się zgadzają i tu wszystko się zaczyna. Ginie młoda para Alan i Donna  - tego dnia Erman był z nimi na dyskotece. 

Bohaterka, która ma paranormalne zdolności i umie rozmawiać z duchami, ma podstawy sądzić, że człowiek, który wydawał się zwykłym sprzedawcą, jest bezwzględnym zabójcą. Wplątuje się w śledztwo, które prowadzi ją do wspólnika Ermana, Martina. W sądzie oboje zostają uniewinnieni, a pani Ploss na prośbę matki zamordowanego chłopaka postanawia znaleźć dowody zbrodni i doprowadzić winnych przed sąd. Nagle nie wiadomo kiedy i jak poznaje tajemnice mafii i staje się niewygodnym świadkiem.

Czy Kaya rozwiąże zagadkę zabójstwa ?
Jak przeżyje wiedząc tak wiele?

Książka wciągająca, przeczytałam ją jednym tchem. Naprawdę niesamowita, pasjonująca i niezapomniana lektura. Napisana bardzo przystępnym i prostym językiem. Po prostu dobrze się ją czyta.
Serdecznie polecam 
Kataleja, 14 lat 

Wydawnictwu Świat Książki dziękuję za wciągającą historię.1 komentarz: