tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 25 lipca 2012

"Katarzyna" T. 1 i T. 2 - Juliette Benzoni - recenzja


Serię pt. ,,Katarzyna’’ napisała Juliette Benzoni. Opowiada ona o losach młodziutkiej Katarzyny Legoix.

Katarzyna 1 - Juliette BenzoniJest rok 1413 lud Paryża wdziera się do pałacu Saint-Pol  i tam pojmuje młodego chłopaka o imieniu Michał. Dziewczyna postanawia go uratować za wszelką cenę, niestety jej plan spełza na niczym i widzi jego śmierć. Przy pomocy żebraka Barnaby, który pomaga jej rodzinie, ucieka ze stolicy Francji.

Kilka lat później Katarzyna wraz z matką i siostrą zamieszkała u wuja w Dijon. Do czasu, kiedy pewnego razu na procesji jej uroda przyciąga wzrok …. samego księcia Filipa Dobrego. Jego zaloty może i są miłe, ale ona dalej nosi w sercu uczucie do złotowłosego chłopaka, który zginął wiele lat wcześniej i którego nie zdołała uratować.

Katarzyna 2 - Juliette BenzoniNagle jej losy splatają się z losami Arnolda de Montsalvy,  brata Michała. Dziewczyna zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia i to na dodatek z wzajemnością.
Niestety wkrótce małe nieporozumienie rozdziela parę. Katarzyna zostaje zmuszona do fikcyjnego ślubu z Garinem the Brazey który ma na celu zbliżenie jej do księcia. Odrzucona przez Arnolda wpada w ramiona Filipa. 

Po dość tragicznej śmierci męża zostaje oficjalną faworytą władcy. Kiedy jednak dowiaduje się, że jej prawdziwy ukochany przebywa w oblężonym Orleanie postanawia wyruszyć, aby go odnaleźć i udowodnić mu swoje uczucie. Przyjęcie jakie ją spotyka jest zgoła inne od tego, które sobie wyobrażała. Arnold przekonany, że jest szpiegiem księcia postanawia ją powiesić. Wtedy niosąc nadzieję zjawia się  ... Joanna d’Arc.

Co się stanie z Katarzyną i Arnoldem?


Książka napisana łatwym i prostym językiem, jest fajną pozycją na bezsenne noce. Wartka akcja, pełna zwrotów i nieoczekiwanych zdarzeń. Losy bohaterki co chwilę odwracają się o 180 stopni. Powieść nie niesie ze sobą jakiś głębszych myśli - jest czysto rozrywkowa. To taka niewymagająca lektura. Uczuciowe perypetie Katarzyny zainteresują pewnie niejedną wrażliwą i uczuciową romantyczkę-czytelniczkę.
Polecam
Kataleja, 14 lat 

Wydawnictwu Bis dziękuję za tę książkę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz