tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 19 września 2012

"Kto nie lubi Klary?" - Hanna Kowalska - Pamięta - recenzja


Hanna Kowalska-Pamięta jest polską pisarką. Ukończyła  studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała w Radiu Bis, w miesięczniku dla dzieci i młodzieży DeDe Reporter oraz jako dziennikarka i fotoreporterka w Płomyczku.

Kto nie lubi Klary - Hanna Kowalska-PamiętaKlara mieszka razem z dość niemiłą i surową ciotką, której, delikatnie mówiąc, nie lubi. Nie może się doczekać, aż jej rodzice wrócą ze Stanów Zjednoczonych. Wtedy będzie mogła się od niej uwolnić. Niestety, ciotka nie jest jedynym zmartwieniem naszej bohaterki. W szkole koleżanki dają się jej we znaki. W domu, w którym przyszło jej teraz mieszkać, słychać dziwne, niepokojące dźwięki. Jakiś tajemniczy chłopak stoi pod jej oknem. W ogóle ciągle dzieją się niezwykłe rzeczy, których nie potrafi wyjaśnić.

Kto straszy w domu po nocach?
Czemu to robi?
I kim jest ten chłopak sterczący w środku zimy pod jej oknem?

„Kto nie lubi Klary?” to ciekawa książka dla młodzieży. Jest w niej wszystko – tajemnica, szkolne perypetie klasowego popychadła, problemy rodzinne, troszkę kryminału i humoru. Czyta się ją z przyjemnością, nie mogąc się oderwać. 

Polecam ją wszystkim, ze szczególnym uwzględnieniem wielbicieli takich pisarek jak Małgorzata Musierowicz, czy Ewa Nowak.

Annabeth, 14 lat


Dziękuję Wydawnictwu Skrzat za możliwość przeczytania tej książki!2 komentarze:

  1. Super. Polecam dla młodszych czytelników.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamiętam tę książkę, czytałam ją parę lat temu :)
    A magazyn DeDe Reporter pamiętam, i bardzo dobrze wspominam!

    OdpowiedzUsuń