tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 15 października 2012

"Pewnego razu w Paryżu" - Molly Hopkins - recenzja


'Jest tylko jedno takie miejsce, gdzie znajdziesz miłość...'

Pewnego razu w Paryżu - Molly HopkinsEvie ma zadziwiający talent do wpadania w kłopoty i jeszcze bardziej zadziwiający do wydostawania się z nich bez szwanku. Nic nie wiedząc o Paryżu, postanawia zatrudnić się jako pilot weekendowych wycieczek do tego przepięknego miasta. Koloryzuje swoje CV i po rozmowie kwalifikacyjnej z lekko podchmieloną szefową biura turystycznego zdobywa tę pracę. Już pierwszego dnia poznaje nieziemsko przystojnego i seksownego kierowcę - Roba. Lekko naginając prawdę o programie namawia (wszystkich!) wycieczkowiczów na udział w dodatkowych atrakcjach, zbijając przy tym fortunę. Bardzo pragnie zostać kompetentną i lubianą opiekunką turystów i w nieco niekonwencjonalny, ale skuteczny, sposób udaje jej się tego dokonać.

Molly Hopkins to wieloletnia przewodniczka wycieczek po Europie, a 'Pewnego razu w Paryżu' jest jej literackim debiutem.

Książka nieco przypomina historię Bridget Jones. W niektórych momentach śmiałam się do rozpuku z przezabawnych wypowiedzi bohaterów. Jest to powieśc idealna na poprawę humoru po ciężkim dniu spędzonym w szkole, czy pracy. Przepięknie został tutaj ukazany Paryż - miasto miłości. Jedynym minusem są zbyt częste opisy przeżyć erotycznych bohaterki.

Mimo wszystko książka bardzo mi się podobała i z pewnością sięgnę po kolejną pozycję tej autorki 'Pewnego razu w Wenecji', która ma się ukazać po polsku w najbliższym czasie.

Ananaska,14 lat

Za tę pozycję dziękuję Wydawnictwu  Świat Książki.


1 komentarz: