tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 22 listopada 2012

“Biała jak mleko czerwona jak krew” - Alessandro D’Avenia - recenzja


Alessandro D”Avenię okrzyknięto odkryciem włoskiej literatury, gdy jego powieść “Biała jak mleko czerwona jak krew” stała się bestsellerem sprzedanym w ponad 170 tysiącach egzemplarzy.

Leo jest dorastającym chłopcem, którego dopadła miłość. Jego marzeniem stała się ognistoruda Beatrice. Nastolatek nie ma jednak odwagi wyznać jej swoich uczuć. Prosi o pomoc swoją najlepszą przyjaciółkę, Silvię, która jest mu najbliższą osobą.

Biel jest kolorem bez granic, jest niczym. Przyjaźń jest błękitna, a miłość czerwona jak krew, bo nie daje spokoju i jest bezsenna. Silna i szybka.

Leo, wbrew pozorom, nie jest zwykłym nastolatkiem. Postrzega świat w kolorach, a każdemu z nich przypisuje znaczenie. W głębi duszy jest wrażliwy i czuły, choć na zewnątrz tego nie okazuje. W stosunku do nauczycieli jest sarkastyczny, a czasem lubi się popisywać. W pewnym momencie wydarza się jednak coś, co sprawi, że Leo nie będzie już taki jak kiedyś.

“Biała jak mleko czerwona jak krew” to przejmująca opowieść o tym, jak miłość potrafi odmienić człowieka. Wystarczy odrobina uczucia, a nasze życie zostaje wywrócone do góry nogami.

W mojej opinii książka jest świetną lekturą. Czyta się ją z ogromną przyjemnością. Alessandro D’Avenia stworzył wzruszającą powieść przeplecioną zabawnymi epizodami. Polecam! :)

Iza, 16 lat

Za super książkę dziękuję Wydawnictwu Znak.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz