tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 26 listopada 2012

"Gone. Ciemność" - Michael Grant - recenzjaGone: Ciemność jest piątym tomem serii Gone. Opowiada o losach mieszkańców Perdido Beach. Podczas niewyjaśnionej awarii w elektrowni wokół miasta i okolic powstaje bariera. Co gorsza, wszyscy, którzy skończyli piętnaście lat znikają. Zostały tylko dzieci.

Faza Piąta: Ciemność - Michael GrantJak dotąd Sam i jego przyjaciele poradzili sobie ze wszystkimi okropnymi pułapkami, które przygotował dla nich los. Zażegnali wojnę między mutantami, a normalnymi; stworzyli na nowo gospodarkę; nauczyli się żyć w nowym świecie, pełnym zmutowanych i niebezpiecznych zwierząt; zabili Gaiaphage, przynajmniej tak przypuszczają. 
Czy jednak będą w stanie znieść więcej?  
Los przyszykował dla nich kolejną, przerażającą niespodziankę. Po pierwsze, Gaiaphage wciąż żyje, obmyślając z Drakiem plan przejęcia ETAP-u. Po drugie, Mały Pete również żyje, chociaż w innej rzeczywistości. Jego moc jest coraz potężniejsza, a on sam nie jest świadomy tragicznych skutków swoich działań. Po trzecie, pewnego dnia Astrid zauważa ciemną plamę na barierze ETAP-u, która rośnie z dnia na dzień. Wkrótce rozprzestrzeni się na całą barierę, a wtedy... zapadnie całkowita ciemność. Wszystko, co z tak wielkim trudem stworzyli nasi bohaterowie, legnie w gruzach przez brak światła.Czy będą w stanie ponownie zmierzyć się z potężnym Gaiaphage?
Jak sobie poradzą w nowej sytuacji?
I co się dzieje z ludźmi, którzy znikają?

„GONE 5” to świetna książka, jak zresztą cała seria. Według mnie jest idealna dla zbuntowanych nastolatków, którzy uważają, że bez dorosłych i tych całych ich zasad daliby sobie radę. Pokazuje, co by się stało, gdyby rzeczywiście dzieci dostały szansę rządzenia się, jak wielką rolę w życiu dziecka odgrywa osoba dorosła i zasady. Fabuła jest ciekawa. Ciągle coś się dzieje, czytelnik nie ma szans się nudzić, razem z bohaterami usiłuje wymyślić jak dalej przeżyć.


 Polecam!
Annabeth 14 lat


Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar za możliwość przeczytania tej książki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz