tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 12 listopada 2012

"Polki na bursztynowym szlaku" - Lidia Popiel, Monika Richardson - recenzja


Kto z nas nie ma w domu chociażby jednego, małego bursztynu? Niezależnie od tego, czy są one Twoją pasją, czy też jesteś w tym temacie amatorem - ta książka powinna znaleźć się na Twojej liście pozycji do przeczytania!

Polki na Bursztynowym Szlaku - Monika Richardson
Ambasadorki bursztynu - Lidia Popiel i Monika Richardson zapraszają nas do wspólnego odkrycia tajemnic złota północy - bursztynu. Podczas podróży z Rzymu do Gdańska, wraz z wieloma specjalistami w tej dziedzinie, przybliżą nam nie tylko historię bursztynu, ale także tajniki jego obróbki i wyrobu biżuterii. W książce, oprócz tekstów Moniki Richardson znajdziemy również ciekawe, barwne zdjęcia Lidii Popiel, które mogą nam pomóc w wyobrażeniu sobie całej podróży.


Książka ta powstała w ramach projektu „Gdańsk- Światowa Stolica Bursztynu”. Jego częścią jest też powtarzający się co trzy lata wybór nowego Ambasadora Bursztynu, czyli osoby, która godnie będzie reprezentowała i promowała „Złoto Północy” w Polsce i za granicą. Do tej pory funkcję tę pełniła Lidia Popiel- fotografka i była modelka, natomiast obecnie zastąpiła ją Monika Richardson - znana nam z programu „Europa da się lubić”.

Szczerze zachęcam do przeczytania tej książki, ponieważ mimo, iż nie jest bardzo gruba, zawiera wiele treści. Znajdziemy tutaj porady i wskazówki, które mogą okazać się pomocne przy wyborze bursztynowej biżuterii, rozmowy z ciekawymi ludźmi „ze świata bursztynu”, piękne zdjęcia i wspaniałą podróż, którą możemy przeżyć razem z autorkami.

Możesz również odwiedzić stronę internetową www.stolicabursztynu.gdansk.gda.pl – tam dowiesz się więcej zarówno o bursztynie jak i o całej akcji z nim związanej…

Ania, 15 lat

Wydawnictwu Świat Książki dziękuję za ciekawą pozycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz