tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 17 listopada 2012

"Pomieszanie z poplątaniem" - Liliana Dorska - recenzja


Liliana Dorska jest początkującą pisarką. Jej pierwsza książka to „Pomieszanie z poplątaniem”, które zostało wydane w tym roku. Autorka przedstawia w niej perypetie młodego biznesmena.

Pomieszanie z poplątaniem
Głównego bohatera, Kamila, poznajemy, gdy odwozi swoją siostrę bliźniaczkę, Annę, na lotnisko. Rodzeństwo żegna się z trudem, bowiem po raz pierwszy rozstają się na tak długo. Dziewczyna zostawia bratu swój dowód osobisty, by nie miał problemów z odbiorem listów poleconych do niej adresowanych, a także klucze do swojego mieszkania. Następny dzień nie jest dla Kamila pomyślny. Od samego rana młody biznesmen ma pecha. Spóźnia się do pracy. Członkowie zarządu firmy dyskutują na temat jego zwolnienia, uważają, że spóźnienie na zebranie, jest przejawem braku szacunku dla współpracowników.

Pewnego dnia bohater zostaje zawieszony w pracy. W firmie wybucha afera, prezes jest przekonany, że jego zaufany pracownik jest niewinny, domyśla się, że dokumenty mogły być sfałszowane przez zazdrosnych podwładnych, którzy chcieli zaszkodzić Kamilowi. Mężczyzna nie mając perspektyw na odzyskanie stanowiska, załamuje się. Wygodne życie na jakie go było stać, staje się jego udręką. Nie jest w stanie opłacić czynszu za apartament, który wynajmował, ani wypłacić pensji Andrzejowi – swojemu służącemu. 

Kamil znalazł się w podbramkowej sytuacji. Wszyscy „przyjaciele” odwrócili się od niego. Pozostał mu tylko służący, który przez lata usługiwania mężczyźnie, zaprzyjaźnił się z nim. Obydwaj przeglądają ogłoszenia w gazecie. W końcu znajduje się oferta pracy. Stanowisko jest wysoko opłacane, lecz niestety jest ono dla dobrze zbudowanej kobiety. Kamil postanawia przebrać się za płeć przeciwną i spróbować swoich sił na castingu w roli kobiety. Przyjmuje imię swojej siostry, a pseudonim artystyczny tworzy ze swojego imienia w formie żeńskiej, czyli Kamila. Nieoczekiwanie dostaje pracę. Rozpoczyna się jego przygoda w świecie filmu. 

Teraz wszystko się zmienia,próbuje postrzegać świat oczami kobiety, jednak nie zawsze mu się to udaje. Zawiera nowe znajomości, wciąż ukrywając kim jest naprawdę. 

Jak potoczą się jego losy? 
Czy odzyska swoje stanowisko w firmie? 
Kim jest Erwina? 
Czy tylko Kamil wcieli się w inną osobę? 
Jak zakończy się ta historia? 
Jesteście ciekawi? Serdecznie zachęcam do przeczytania tej książki!

„Pomieszanie z poplątaniem”, jak sam tytuł wskazuje, jest dość nietypową książką, ale tym samym bardzo intrygującą. Historia jest krótka, pisana łatwym, współczesnym językiem, dzięki czemu czyta się ją szybko i z przyjemnością. Ta komedia pomyłek, bo tak można ją nazwać, niesamowicie wciąga!

Mika, 18 lat

Warszawskiej Firmie Wydawniczej dziękuję za porywającą lekturę.

5 komentarzy:

 1. zapowiada się niesamowicie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Znakomita książka na prezent. Ala

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjemna lektura, polecam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. genialna książka! Oczywiście również ją polecam :)

  OdpowiedzUsuń