tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 21 listopada 2012

"Potem" - Rosamund Lupton - recenzja

Potem - Lupton Rosamund Rosamund Lupton to brytyjska autorka mieszkająca w Londynie. Jej debiutem w 2010 roku była powieść "Siostra", a w 2011 powróciła z drugą powieścią "Potem" .

 " - Przeżyję - oznajmiła głosem mocnym i pełnym nadziei.
To była obietnica."


Wstrząsająca, niesamowita, piękna, intrygująca, zaskakująca, pełna uczuć i tajemnic - właśnie tak można opisać tę książkę.

 A o czym opowiada?

O straszliwej zbrodni, a mianowicie o podpaleniu szkoły. W pożarze fizycznie ucierpiały trzy osoby: Grace i Jennifer, czyli matka z córką oraz Rowena; koleżanka Jenn. Dwie z pośród nich będą prowadziły śledztwo na własną rękę chcąc odkryć prawdę i oczyścić z zarzutów bliską osobę. Każdy kolejny fakt powoli rozjaśnia całość układanki, ale czy będzie warto aż tyle dla niej poświęcić?... Niestety mają na to bardzo mało czasu, bo jedna z nich umiera i liczy się każda godzina.

Lupton stworzyła frapujący thriller o miłości i nienawiści, współczuciu i żalu oraz determinacji i bezradności. Ta historia uczy cierpliwości, kochania i mierzenia się z prawdą. Pokazuje jak wielkie jest matczyne uczucie do dziecka... Książka zachwyca innym punktem widzenia niż te dotychczasowe. Pokazuje kruchość i ulotność życia, a każda kolejna strona zapiera dech w piersiach.


"Nie żałuję moich wyborów, nawet tych nieudanych. [...]
ja nie potrzebuję tworzyć dzieł sztuki, które będą o mnie mówiły,
gdy odejdę - zrobi to dla mnie moja rodzina. Nie muszę zapełniać
niczym pustki, bo jest ona pełna ludzi, których kocham."                                                                                                                              Lucinda, 15 lat

Wydawnictwu Świat Książki dziękuję za fascynującą powieść.1 komentarz:

  1. Bardzo, bardzo chcę przeczytać tę książkę. Okładka, recenzje, opis, cytaty - zachęca mnie wszystko. Mam nadzieję, że niedługo trafi w moje łapki!

    OdpowiedzUsuń