tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 listopada 2012

"Sekretny język dziewczyn" - Frances O'Roark Dowell - recenzjaFrances O'Roark Dowell – urodziła się w Berlinie w 1964 roku. Jej rodzina mieszkała w Niemczech, bo ojciec Frances stacjonował tam jako prawnik Armii Stanów Zjednoczonych. Wychowywała się w rodzinie żołnierza zawodowego, więc musiała cały czas się przeprowadzać. Dziś mieszka w Durham w  Karolinie Północnej.
Zawsze uważała się za poetkę. Jej książki zostały nagrodzone wieloma nagrodami, np. Edgar,The Book Award Voya, Book Honor.


Sekretny język dziewczyn - Frances O'Roark DowellKate i Marylin – papużki nierozłączki, przyjaciółki na dobre i na złe. Znają się od przedszkola i nie mają przed sobą żadnych tajemnic.
Jednak nic nie trwa wiecznie. Problemy zaczęły się, gdy Marylin postanowiła zapisać się do drużyny czirliderek, a do sąsiedztwa wprowadziła się Flannery. Marylin przestała rozmawiać z Kate, wręcz obgadywała ją z Flannery i nowymi przyjaciółkami. Zaczęła się bardzo interesować modą i najświeższymi ploteczkami, słowem wszystkim, co potępiała Kate. Przyjaciółki bardzo oddaliły się od siebie. Ich przyjaźń zadawała się dobiec końca.

Po pewnym czasie Marylin zaczęła tęsknić za Kate i jej oryginalnymi pomysłami oraz stylem bycia. Dziewczyny z drużyny denerwowały ją i wykorzystywały. Marylin próbowała naprawić to, co zepsuła i odbudować przyjaźń z Kate. Lecz Kate pogodziła się już ze stratą przyjaciółki. Znalazła sobie nowe hobby, nowych znajomych.

Czy dziewczyny odbudują swoją przyjaźń?
A może do końca życia będą jedynie wspominać swoje przygody, które przeżyły, kiedy żyły jeszcze w zgodzie?

„Sekretny język dziewczyn” to ciekawa książka, idealna dla nastolatek. Jest tam wszystko, co powinno być w porządnej książce dla dziewczyn – przyjaźń i kłopoty z nią związane, problemy szkolne i sercowe (pierwsza miłość – nie chcę mówić nic więcej, bo zepsuję efekt). Jest napisana łatwym i zrozumiałym językiem, czyta się ją dosyć szybko. Doskonale nadaje się na nudne wieczory.

Annabeth, 14 lat


Dziękuję Wydawnictwu Jaguar za możliwość przeczytania tej książki!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz