tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 22 listopada 2012

"Skup się: prosta droga do sukcesu" - Leo Babauta - recenzja


Skup się. Prosta droga do sukcesu
Leo Babauta to autor jednego z najbardziej popularnych blogów o rozwoju życia i stabilizowaniu go. Mieszkający na wyspie Guam, ojciec sześciu dzieci. Pewnego dnia odkrył, iż jego życie jest "zabałaganione". Dzięki upraszczaniu "posprzątał" je i jest szczęśliwy.

„Skup się” to poradnik, który zawiera wskazówki jak odnieść sukces i uporządkować własne życie. Autor opisuje problem większości ludzi, przez który nie są oni szczęśliwi – brak koncentracji. Przedstawia na czym polega rozproszenie i jak je zmienić. Metodą małą kroczków. Rady nie dotyczą tylko zjawiska dekoncentracji – mówią również, co należy robić, a czego unikać, by być szczęśliwym. Skupienie, mimo że nie wydaje się niczym ważnym, to po przeczytaniu tej książki, gwarantuję Wam, nabierze ono znaczenia.

Polecam tę książkę oczywiście osobom z nieuporządkowanym życiem. Poradnik jest bardzo dobrze napisany, bez zbędnych informacji. Wskazówki zawarte w lekturze są rzeczywiście przydatne – w końcu życie autora, dzięki nim, stało się łatwiejsze i prostsze. 

Zawarte metafory obrazują nam problem i ułatwiają zdanie sobie z niego sprawy. Opisane są również korzyści, abyśmy nie wahali się i już od jutra zmieniali swoje życie i nastawienie. Bo to wszystko zależy od nas.

Kamila, 15 lat


Za poradnik dziękuję Wydawnictwu M.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz