tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

niedziela, 18 listopada 2012

„Staszek i straszliwie pomocna szafa ” - Tomasz Duszyński - recenzja„Staszek i straszliwie pomocna szafa ” to pierwszy tom nowej serii przygodowych książek dla dzieci i młodzieży napisanych przez Tomasza Duszyńskiego. 

Staszek i straszliwie pomocna szafa - Duszyński TomaszNowy dom, nowa szkoła, nowi znajomi… Wszystko nowe, stare pozostają tylko wierne, szkolne problemy. 

Czy Staszek zostanie zaakceptowany w nowej klasie? 
Czy znajdzie nowych kolegów?  
Wreszcie czy poradzi sobie z obecnością niechcianego, pozornie pomocnego, ale tak naprawdę troszkę kłopotliwego mebla w pokoju? 

Ten kłopotliwy mebel to szafa. Z pozoru normalny mebel zaczyna się dziwnie zachowywać, kiedy chłopiec ma problemy i myśli o nich w swoim pokoju, z szafy wychodzą osoby, które mogą pomóc chłopcu w rozwiązaniu tych problemu.  A w życiu Staszka o problem nie trudno. 

Na początku chłopiec jest zachwycony, jednak później zaczyna podejrzewać, że niespodziewana pomoc może nie być za darmo… Kiedy nasz bohater zaczyna tracić kontrolę nad problemami i myśli o nich coraz więcej, zdaje sobie również sprawę, że mieszkanie w pokoju z takim meblem może być koszmarem… 
       
Książka jest napisana bardzo przystępnym, nieskomplikowanym językiem - dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Lektura pełna jest akcji i humoru,  dlatego ciężko się od niej oderwać. Książka ma również kolorową, ciekawą okładkę przyciągającą wzrok. Powieść nadaje się dla wszystkich czytelników, dla tych młodszych będzie niezapomnianą przygodą, a dla tych troszkę starszych może być miłym przerywnikiem w codziennym zabieganiu.
                                                                                                                                        
  Solaris, 15 lat


Za przygody Staszka dziękuję Wydawnictwu Paperback.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz