tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 19 listopada 2012

"Kosogłos" - Suzanne Collins - recenzja


Suzanne Collins to amerykańska pisarka, która zasłynęła cyklem powieściowym o podziemnym świecie pt. "The Underland Chronicles”.

“Kosogłos” to trzeci tom trylogii opowiadającej o futurystycznym państwie Panem. Katniss Evendeen główna bohaterka, przeżyła Ćwierćwiecze Poskromienia. Dom dziewczyny, a także domy jej przyjaciół w dwunastym dystrykcie zostały doszczętnie zniszczone. Cały dwunasty dystrykt uległ zniszczeniu. Teraz Katniss wraz z matką i siostrą, a także z niektórymi przyjaciółmi mieszka w trzynastym dystrykcie, który wbrew pozorom i rozpowszechnionemu kłamstwu istnieje. Jego życie jednak toczy się pod powierzchnią ziemi.

Katniss Evendeen dziewczyna, która igrała z ogniem, jest wykończona fizycznie - po walce na arenie igrzysk, ale także psychicznie - ciągłą walką nie tylko z niebezpieczeństwami na arenie, ale także walką z jej odwiecznym wrogiem Kapitolem i prezydentem Snowem. 

Ponadto przy jej boku nie ma już Peety, jej przyjaciela. Katniss zaszła już zbyt daleko, żeby przestać walczyć, naraziła życie zbyt wielu ludzi, żeby zrezygnować. Dziewczyna zgadza się być Kosogłosem - symbolem oporu i sprzeciwu Kapitolowi. Katniss podczas wojny przyjdzie się mierzyć z nie lada wyzwaniami i zmagać z trudnymi decyzjami.

Czy podczas wojny znajdzie miejsce na uczucia?
Kogo straci podczas wojny, a kogo uda jej się odzyskać?
I wreszcie...
Czy zwycięży?

Przeczytaj i dowiedz się sam.

Książka jest napisana w sposób zajmujący i interesujący. Z każdym kolejnym rozdziałem dowiadujemy się coraz więcej o bohaterach, a także możemy postawić sobie coraz więcej pytań. Moim zdaniem cała trylogia Suzanne Collins jest fantastyczna. Każda część niezmiernie mnie ciekawiła, a po przeczytaniu ostatniej żałowałam, że tak szybko się skończyła.

Serdecznie polecam.

Astraja, 15 lat

Wydawnictwu Media Rodzina dziękuję za porywającą lekturę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz