tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 12 listopada 2012

„Szeptem” - Becca Fitzpatrick - recenzja


Becca Fitzpatrick (ur. w 1979 roku) – amerykańska pisarka, najbardziej znana z serii Szeptem. Dla pisarstwa porzuciła pracę w służbie zdrowia. Szeptem to pierwsza książka Fitzpatrick, mimo to, od razu po premierze, stała się bestsellerem New York Timesa. 

Szeptem - Becca Fitzpatrick
Szesnastoletnia Nora Grey wraz z matką mieszka na peryferiach Coldwater. Dziewczyna prowadzi dość spokojne życie. Niedawno straciła ojca. Został on pewnego wieczoru przypadkowo zamordowany. Nagle jej życie całkiem się zmienia. Można by pomyśleć, że to wszystko przez nauczyciela biologii, który zarządza zmianę miejsc na lekcji. 

Norze przypada siedzieć z Patchem, którego do tej pory nigdy nie znała. Może wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że uczniowie dostają zadanie. Każdy ma dowiedzieć się jak najwięcej o swoim nowym partnerze. Norze bardzo ciężko dogadać się z Patchem. Nie może nic z niego wyciągnąć. W końcu dzwoni dzwonek, a Nora nie wie nic o swoim nowym koledze, którego zdążyła już znienawidzić. 

Patch zostawia Norze swój numer telefonu i wychodzi z klasy. Dziewczyna wcale nie ma zamiaru się z nim kontaktować. Postanawia zdobyć informacje na własną rękę, pomaga jej w tym jej najlepsza przyjaciółka Vee. Kiedy nastolatkom nie udaje się nic dowiedzieć o tajemniczym chłopaku, Nora nie ma wyjścia i umawia się z Patchem. 

Tak właśnie zaczyna się jej przygoda z niezwykle przystojnym i tajemniczym… upadłym aniołem. Tak, Patch to (jak się potem okazuje) upadły anioł. Nora ulega urokowi Patcha, zakochuje się w nim, ale w tym samym momencie zaczynają się dziać w jej życiu przedziwne rzeczy. Ktoś czyha na życie Nory…

                Czy Nora i Patch będą razem?
                Czy ich miłość przetrwa próby na jakie zostanie narażona?
                Czy Norze uda się odkryć tajemnice, które skrywa przed nią jej ukochany?


Koniecznie musisz przeczytać tę książkę. Jest ona napisana w sposób zachwycający, a historia miłości tak niezwykła, że cały czas Twoje myśli i emocje są przy bohaterach. Każdą następną stronę czyta się z zachwytem. Nawet nie zauważysz kiedy przewrócisz tekst na następną stronę.

Serdecznie polecam,
Astraja, 15 lat

Wydawnictwu Otwarte dziękuję za niesamowicie wciągającą książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz