tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 5 grudnia 2012

"Gorączka" - Dee Shulman - recenzja


Dee Shulman od zawsze chciała zostać pisarką. Napisała i zilustrowała około 50 książeczek, jednak „Gorączka” jest jej debiutancką powieścią dla nastolatków. W tej recenzji opisuję tylko pierwszą z kilku części. Autorka pracuje już nad drugim tomem.
Gorączka - Dee Shulman
                
„Gorączka 1” to książka opowiadająca o nastoletniej, zbuntowanej dziewczynie – Ewie oraz o młodym gladiatorze z II wieku naszej ery. Ewa ma talent do posługiwania się komputerami. Tym sposobem gwarantuje sobie miejsce w kolejnej szkole, ponieważ z poprzednich została wyrzucona. Po pewnym czasie dziewczyna zapada na dziwną chorobę, z którą lekarze nie mieli wcześniej do czynienia. 

W II wieku gladiator – Seth zakochuje się w pięknej Livii. Jest ona jednak dla niego niedostępna, bo pochodzi z wyższych sfer, a on jest tylko niewolnikiem. On również tak jak Ewa zapada na dziwną chorobę i przenosi się do 2012 roku. Tam spotyka Ewę i rozpoznaje w niej swoją ukochaną, lecz ona go nie pamięta…


                
Książkę czyta się bardzo szybko, bo wciąga od samego początku. Szczególnie zaciekawiły mnie fragmenty, w których autorka opisywała chorobę Ewy i Setha oraz jej następstwa, a także umiejętność poruszania się po Internecie i łamania kodów oraz haseł. Z drugiej strony dzięki tej książce można sobie łatwiej wyobrazić jak w II wieku odbywały się walki gladiatorów i jak bardzo byli oni popularni (szczególnie wśród kobiet).
                
„Gorączkę” autorstwa Dee Shulman poleciłabym wszystkim nastolatkom, którzy lubią książki o podróży w czasie oraz miłośnikom starożytnego Rzymu i biologii :)

Teraz pozostaje już tylko czekanie na kolejny tom :(

                Polecam. 
Lampart, 15 lat


Za fajną książkę dziękuję Wydawnictwu Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz