tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 18 grudnia 2012

„Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler” - Magda Gessler – recenzja


Magda Gessler jest znaną restauratorką. Wzięła udział w programie „Kuchenne rewolucje” pokazywanym na antenie TVN. Autorka ma bardzo dobre wyczucie smaku i ogromną charyzmę, co przedstawia również w opisach zamieszczonych w tej książce.

Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler - Magda GesslerW książce „Kuchenne rewolucje” możemy znaleźć krótki opis tego, co sądziła autorka po powrocie do Polski, o naszych daniach. Znajduje się w niej także dwadzieścia porad dla osób, które chcą urozmaicić swoje potrawy lub nadać im lepszy smak. 

Najważniejszą jednak rzeczą są przepisy. Każdy z nich ma podane składniki i sposób wykonania. Do każdej z potraw zrobione jest jedno zdjęcie, które przedstawia gotowe, idealne danie. Wszystkie przepisy podzielone są na cztery sezony. W każdym z nich autorka opisuje kilkanaście potraw, przeplatanych radami i zdjęciami restauracji, którym pomogła Magda Gessler. 

Nie zabraknie tu również wielu zdjęć samej autorki. Dania opisane w książce nadają się do podania zarówno "specjalnej" grupie gości jak i najbliższym przyjaciołom, którzy mogą się zachwycać zaserwowanymi im potrawami.
            
Książka jest wydana w grubej oprawie, bardzo ładnie wygląda na półce, jako książka kucharska dobrze się sprawdza wtedy, gdy nie boimy się, że ją pobrudzimy :)
            
Myślę, że warto mieć taką książkę, po pierwszej ze względu na to, aby dowiedzieć się czegoś o autorce, a po drugie, by samemu móc spróbować przygotować coś z przepisów Pani Magdy Gessler.

                                                                                                                  
Lampart, 15 lat


Za smakowite przepisy dziękuję Wydawnictwu Znak.

1 komentarz:

  1. Gdy dostałam tą książkę i przeanalizowałam ją, byłam strasznie zawiedziona.Przepisy są tradycyjne, dla początkujących kucharzy. Myślałam, że skoro jest to książka tak sławnej osoby, przepisy będą bardziej kreatywne...
    Jestem na nie.

    OdpowiedzUsuń