tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 4 stycznia 2013

„Hanka”- Václav Čtvrtek - recenzja (audiobook)


Václav Čtvrtek czeski pisarz, autor dobranocek i książek dla dzieci. Dzieciństwo spędził w Jicinie gdzie później osadził swojego najbardziej znanego bohatera, rozbójnika Rumcajsa. Kawaler Orderu Uśmiechu.

Hanka
Wszystkie bajki Václava Čtvrteka mają niezwykłe, baśniowe tło: są tu rusałki, wodniki, mówiące zwierzęta. Znajdziemy tu wyraziste postaci stojące zarówno po stronie dobra (jak Żwirek i Muchomorek, Rumcajs), jak i po stronie zła.

„Hanka” to audiobook wydany na podstawie opowiadań o żonie Rumcajsa - Hance. Mieszka ona w lesie wraz ze swoim mężem i małym synkiem - Cypiskiem i przeżywają przeróżne przygody.

Hanka jest oddaną żoną i wiernie służy swojemu mężowi. Rumcajs może na nią liczyć za każdym razem kiedy tylko potrzebuje pomocy. Hanka gotuje, znajduje rady na kłopoty, dzielnie gospodaruje w jaskini i opiekuje się Cypiskiem.

W każdym z opowiadań o młodej dziewczynie możemy odnaleźć nie tylko jej przygody, ale także przygody jej rodziny. Na płycie znajdziemy opowiadania o tym jak Hanka uszyła Rumcajsowi nową koszulę, piekła chleb dla księżnej z Jicina, uratowała las od książęcych porządków, a także o tym jak Rumcajs z Hanką sprytnie opłacili rządcę nie wydając ani grosza.

Wszystkie opowiadania są bardzo ciekawe. Milo się ich słucha (ach ten Wiktor Zborowski!) i każde dziecko na pewno będzie się przy nich świetnie bawić.


Serdecznie polecam
Astraja, 15 lat


Wydawnictwu Świat Książki dziękuję za kolejne przygody z  Rzacholeckiego lasu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz