tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 4 stycznia 2013

"Mapa Kolumba" - Gerry Bailey, Karen Foster - recenzjaMapa Kolumba
„Mapa Kolumba” jest jedną z wielu książeczek dla dzieci z serii „Tajemnice słynnych ludzi”. Gerry Bailey i Karen Foster wraz z bohaterami przenoszą nas do XV wieku, kiedy to Krzysztof Kolumb dokonał słynnego odkrycia Ameryki.

Darek i Hesia, jak co tydzień, odwiedzają pana Bibelota z nadzieją, że uraczy ich kolejnymi niesamowitymi opowieściami o dokonaniach i odkryciach naszych przodków (Hesia) oraz ciekawymi znaleziskami (Darek). 

Tym razem na straganie, wśród tajemniczych przedmiotów okrytych kurzem i mgiełką tajemnicy, bohaterowie znajdują starą mapę. Mapę słynnego na cały świat żeglarza Krzysztofa Kolumba! Teraz pan Bibelot zaczyna swoją opowieść, a dzieci, puszczając wodze fantazji, przenoszą się do przeszłości.

„Mapa Kolumba” obfituje w ciekawe fakty i historie związane ze słynnym żeglarzem, o których nie dowiemy się ze szkoły. Są one przedstawione w taki sposób, że książeczkę czyta się szybko i nie odczuwa się, że właśnie przeczytaliśmy książkę historyczną (bo tak bym ją nazwała). Oczywiście jest ona skierowana do najmłodszych czytelników – przejrzysta i prosta w odbiorze treść oraz obrazki jeszcze bardziej ułatwiają czytanie.

Polecam!
Annabeth, 14 lat


 Za kolejną pouczającą pozycję dziękuję Wydawnictwu Jedność.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz