tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 4 marca 2013

"Kotek czarownicy" - Holly Webb - recenzja

Magic Molly. Kotek czarownicy - Holly Webb
Holly Webb jest autorką serii książeczek „Magic Molly”, jedną z nich jest utwór pt. „Kotek czarownicy".
Główną bohaterką książki jest siedmioletnia dziewczynka, Molly Smith. Molly ma młodszą siostrę Kitty oraz kochających rodziców, z którymi mieszka na farmie. Tata dziewczynki jest weterynarzem, a mama pielęgniarką weterynaryjną. Obydwoje pracują w klinice dla zwierząt i pomagają małym pacjentom. Molly z całego serca kocha wszystkie zwierzęta, dobrze się z nimi dogaduje i marzy o własnym małym przyjacielu.

Pewnego dnia w klinice spotyka znajomą, panią Sarę, która do zbadania przyniosła małego, szarego kotka – Iskierka. Sara nie może zatrzymać małego znajdy, bo pozostałe jej koty nie akceptują malucha. Molly chce zapewnić dom i opiekę Iskierkowi, bo kotkowi grozi odwiezienie do schroniska. Dziewczynka tak bardzo przejęła się losem zwierzątka, że zaczęła rozumieć co kotek do niej mówi. Wspólnie obmyślili plan powrotu Iskierka do właścicielki.


A w jaki sposób to zrobili, przeczytajcie sami.


Książeczka jest świetną lekturą dla kilkuletnich dzieci. Uczy wrażliwości na niedolę naszych mniejszych braci, pokazuje siłę przyjaźni między zwierzęciem i człowiekiem. Autorka ukazuje nam, że nawet trudny problem można rozwiązać, pod warunkiem, że się chce. Jest to utwór bardzo pozytywny, mówiący, że można być szczęśliwym pomagając innym. 


Myślę, że książeczka byłaby jeszcze ciekawsza dla dzieci, gdyby rysunki były kolorowe, a nie czarno-białe. 


Serdecznie polecam książkę,
młodszym dzieciom lubiącym zwierzęta i pragnącym posiadać własnego czworonoga.


TUTAJ możesz zaglądnąć do książki!


Tilia, 15 lat

Dziękuję Wydawnictwu Znak za sympatyczną książeczkę.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz