tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 7 marca 2013

"Lekcje miłości" - Jacqueline Wilson - recenzja


Lekcje miłości - Jacqueline Wilson
Jacqueline Wilson to brytyjska pisarka, znana z serii "Dziewczyny". Jednak to nie jedyne jej dzieło. W 2005 roku napisała książkę pod tytułem "Lekcje miłości".

Głównymi bohaterkami są dwie siostry: piętnastoletnia Prue i młodsza od niej Grace. Obydwie dziewczyny uczą się w domu, a  nauczycielem jest ich surowy ojciec. Po pewnej kłótni, ojciec dostaje wylewu. Musi jechać do szpitala. Podczas jego nieobecności dziewczynki zaczynają uczęszczać do pobliskiej szkoły. Grace szybko się odnajduje w nowym otoczeniu. Zupełnie przeciwnie Prue. Jedyną osobą, która jej nie dokucza jest sympatyczny nauczyciel plastyki - Rax.

Jednak dziewczyna nie ma czasu. Musi nauczyć swojego ojca na nowo sztuki mówienia.Nie idzie jej łatwo. Mężczyzna jest bardzo zrzędliwy i nie ma ochoty na naukę.

W tym samym czasie  znajomość  z Raxem rozwija się w zaskakującym tempie. Od opieki nad jego dziećmi do wyznań miłości i namiętnych pocałunków. Ale sielanka nie trwa długo. Do domu wraca ojciec i dostaje szału na wiadomość o szkole. Na domiar złego, dyrektorka dowiaduje się o wszystkim. Prue zostaje wyrzucona ze szkoły.

Jak dalej się potoczą losy dziewczyny? 
Czy odnajdą wreszcie spokój?

Tego dowiecie się z książki "Lekcje miłości". Jest to typowa książka dla dziewczyn. Jest w niej miłość i  szybkie zwroty akcji. Ta mieszanka sprawia, że nie można się od niej oderwać.

Książkę polecam fankom "Dziewczyn"

Dydelf, 14 lat

Wydawnictwu Media Rodzina dziękuję za relaksującą lekturę. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz