tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

"Córka dymu i kości" - Laini Taylor - recenzja

Laini Taylor – finalistka National Book Award 2009. Światową popularność zapewniła jej pierwsza część cyklu „Córka dymu i kości”, która została wydana w 22 krajach.

Karou to pozornie zwykła nastolatka, nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ma przyjaciółkę, własne problemy i szkołę. Lecz niewielu tak naprawdę wie, iż prowadzi ona podwójne życie. To drugie, alternatywne, składa się głównie z dostarczania Brimstonowi do jego sklepu, czegoś co w żaden sposób nie nadaje się do kolekcjonowania – zębów.

Karou nie ma pojęcia do czego wykorzystuje je Dealer Marzeń. Brimstone jest chimerą, dziewczyna zna ich tylko kilka, głównie te widziane w sklepie. Zadaje mnóstwo pytań, lecz tylko na nieliczne dostaje odpowiedzi.

Czy Karou dowie się prawdy odnośnie swojej przeszłości?
Kim tak naprawdę okaże się być ta niebieskowłosa dziewczyna?
Kogo ważnego spotka na swej drodze?

Powieść pisana jest prostym językiem. Czyta się ją przyjemnie i z ciekawością. Jest wciągająca i pełna nieprzewidzianych sytuacji. Pod koniec wyjaśnia się dużo tajemnic, lecz najważniejsza nie zostaje do końca odkryta, co zachęca do przeczytania kolejnej książki z serii. Powieść można pochwalić również za śliczną oprawę graficzną.

Polecam ją wszystkim, nie tylko nastolatkom. 


DeBestka, 15 lat

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Amber za pasjonującą lekturę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz